Wtorek, 19 listopada 2019 r.   Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2016-02-08, 11:29 Sława Skibińska-Dmitruk

Ratownik na motocyklu od marca na ulicach Bydgoszczy

Czy tak będzie wyglądał "ambulans na dwóch kółkach"? Fot. freeimages.com
Czy tak będzie wyglądał "ambulans na dwóch kółkach"? Fot. freeimages.com
Ma być szybciej i taniej - bydgoskie pogotowie ratunkowe nieść będzie pomoc nie tylko przy użyciu karetek ale również za sprawą ratownika na motocyklu.
Ambulans na dwóch kółkach - pomysł Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego - będzie jeździł po Bydgoszczy od marca br.

"Ratownik na motocyklu, to częsty widok w innych krajach" - mówi doktor Przemysław Paciorek, szef pogotowia w Bydgoszczy i jednocześnie konsultant wojewódzki do spraw ratownictwa medycznego.

Motocykle są skuteczniejsze w dużych miastach, ponieważ nie stoją w korkach gdy życie ludzkie wisi na włosku, a liczą się dosłownie sekundy. Moto-ambulans ma jeszcze jedną zaletę - jest tańszy niż samochód, kosztuje ok. 200 tysięcy złotych, podczas gdy karetka z wyposażeniem to całe 800 tysięcy.

Jednoślad nie będzie oczywiście wypierał karetek. Ma być jedynie skuteczną pomocą. Niewykluczone jednak, że niedługo pogotowie będzie posiadać kilka takich maszyn.
Ambulans na dwóch kółkach - pomysł Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego - będzie jeździł po Bydgoszczy od marca br. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-18, godz. 21:34 Przed laty sprzeciwiali się komunistycznemu reżimowi. Teraz odebrali odznaczenia Krzyże Wolności i Solidarności wręczone. Uroczystość podczas, której dawni opozycjoniści z Kujaw i Pomorza odebrali wyróżnienia odbyła się w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-18, godz. 20:46 Elektrośmieci i baterie w zwykłym śmietniku? Tak nie można! Stare komputery, sprzęt AGD i zużyte baterie wymieniają torunianie na zdrowe owoce. To kolejna akcja studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwe ... » więcej 2019-11-18, godz. 18:56 Mniej pieniędzy w kasie Inowrocławia. Na czym będzie trzeba zaoszczędzić? W miejskiej kasie Inowrocławia w przyszłym roku będzie o 12 mln złotych mniej w stosunku do roku bieżącego. Miasto zmuszone jest szukać oszczędności, zrezygnu ... » więcej 2019-11-18, godz. 17:52 Fotografie pod gołym niebem. O czym ta wystawa? O sukcesach, a nie porażkach Chcą uczyć młodych ludzi o zwycięstwach, a nie klęskach narodowych. Na bydgoskim Placu Wolności otwarta została wystawa fotograficzna Jarosława Goliszewskiego ... » więcej 2019-11-18, godz. 15:34 Napadł na dwie stacje benzynowe i sterroryzował pracowników. Policja już go ma 32-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu za dwa rozboje, których dokonał na stacjach benzynowych. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2019-11-18, godz. 14:31 Jak hodować gęsi? Kto się zdecyduje, może liczyć na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Do zakładania niewielkich, przydomowych hodowli gęsi zachęca rolników z naszego regionu Urząd Marszałkowski. I organizuje szkolenia dla chętnych. » więcej 2019-11-18, godz. 13:32 Kurtki, bluzy, spodnie a zwłaszcza buty pilnie potrzebne. Zbiórka dla bezdomnych Zimowa odzież i buty potrzebne są dla bezdomnych trafiających na oddział ratunkowy Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Na przeciw tym potrzebom wychodzi parafia ... » więcej 2019-11-18, godz. 12:46 Stypendia Ministra Nauki dla naukowców z bydgoskiego UTP. Ponad 5 tys. miesięcznie Dr inż. Weronika Kruszelnicka z wydziału inżynierii mechanicznej i dr Dariusz Kulus z wydziału rolnictwa i biotechnologii znaleźli się wśród 211 naukowców z c ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:57 Szlam z resztkami zwierząt rozrzucony na łące we Wdeckim Parku Krajobrazowym Polskie Radio PiK, po apelach okolicznych mieszkańców, interweniuje w sprawie niebezpiecznego składowiska odpadów we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Dochodzenie ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:33 Przejmij stery samolotu i zobacz Bydgoszcz z lotu ptaka. Konkurs w Polskim Radiu PiK Słuchaj programu 'Zawsze Dzień Dobry' w Polskim Radiu PiK i wygraj lot Cessną. » więcej
1234567