Piątek, 28 lutego 2020 r.   Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2016-02-04, 14:07 Marek Ledwosiński

Jeden dyrektor pokieruje dwoma szpitalami

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Rypinie Marek Bruzdowicz pokieruje również Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Włocławku. Opozycja w sejmiku województwa krytykuje to rozwiązanie.
Doktor Bruzdowicz nie chce rezygnować z dotychczasowej posady i zamierza kierować obydwoma szpitalami jednocześnie. Informowaliśmy, że marszałek województwa i starosta z Rypina nie widzą przeciwwskazań.

Oficjalna decyzja w tej sprawie zapadła na spotkaniu marszałka, starosty i nowego dyrektora.

- Na spotkaniu wypracowano porozumienie i decyzję o współzarządzaniu przez Marka Bruzdowicza obiema jednostkami. Strony umówiły się też, że kolejne spotkanie odbędzie się na przełomie maja i czerwca - relacjonuje rzeczniczka marszałka, Beata Krzemińska.

Decyzji marszałka sprzeciwiają się opozycyjne kluby w sejmiku województwa - Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Prawo i Sprawiedliwość. Obie partie twierdzą, że zarządzanie dwoma szpitalami przez tę samą osobę będzie ze szkodą dla którejś z placówek.

Posłanka PiS z Włocławka Joanna Borowiak mówi wprost, że dyrektorowi nie starczy czasu na sprawne zarządzanie jednocześnie dwoma szpitalami.

- Dla mnie jest to sytuacja niewłaściwa. Całą odpowiedzialność bierze za to marszałek województwa - powiedziała Joanna Borowiak.

Wojewódzcy radni SLD i PiS poruszą tę sprawę na najbliższej sesji sejmiku województwa.
Mówi rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, Beata Krzemińska
Mówi Joanna Borowiak - posłanka PiS z Włocławka
Włocławek

Wiadomości lokalne

2020-02-27, godz. 19:30 Podrobione kluczyki i piloty aut znanych marek odkryła - w sklepie - policja Ponad 3 tysiące sztuk podrobionych kluczyków od aut różnych marek zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. Podróbk ... » więcej 2020-02-27, godz. 17:30 Niepubliczne Przedszkole „Alf" w Bydgoszczy zostanie zlikwidowane Do końca lipca podopieczni placówki muszą opuścić budynek przy ul. Przy Zamczysku 1. Wg Urzędu Miasta budynek jest stary, brzydki i już dawno zaplanowano jego ... » więcej 2020-02-27, godz. 17:17 Pożar kamienicy w Inowrocławiu. Jest już kluczowa opinia biegłych Śledztwo w sprawie śmierci przed czterema miesiąca kobiety i jej trzech córeczek w pożarze kamienicy w Inowrocławiu wkroczyło w końcową fazę. - Otrzymaliśmy k ... » więcej 2020-02-27, godz. 16:45 Kampania Roberta Biedronia w Bydgoszczy: kandydat ma już swój pierwszy baner Baner wyborczy Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta RP, zawisł w Bydgoszczy. - To inauguracja kampanii wizerunkowej naszego kandydata - mówili po ... » więcej 2020-02-27, godz. 16:25 „Pierzchajcie odmęty historii!”. Urzędnicy zmierzyli się z dyktandem Agnieszka Niwińska ze Starostwa Powiatowego w Toruniu najlepiej poradziła sobie z dyktandem, jakie z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego odbyło się w Urzęd ... » więcej 2020-02-27, godz. 15:50 Spowodował wypadek, w którym zginęła prezes BTBS. Wyrok w zawieszeniu Rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat i 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - to kara na jaką skazał bydgoski sąd sprawcę wypadku, w którym zginęł ... » więcej 2020-02-27, godz. 14:55 Grudziądzcy radni PiS o szpitalu i wzroście opłat za wywóz śmieci z działek Sytuacja Regionalnego Szpitala Specjalistycznego i wysoka cena za odbiór śmieci od działkowców zdominowały konferencję prasową grudziądzkich radnych Prawa i S ... » więcej 2020-02-27, godz. 12:50 Trener karate ze Żnina w areszcie z zarzutem zgwałcenia osoby małoletniej Jak informuje tygodnik lokalny Pałuki, znanemu żnińskiemu trenerowi karate postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego małoletniej. Na razie trafił na trzy ... » więcej 2020-02-27, godz. 11:41 Trzecia żnińska wojna o szkołę. Tym razem burmistrz wziął się za społeczną „Trójkę" Mieszkańców żnińskiego osiedla Góra zbulwersowała wiadomość o nieprzedłużeniu przez burmistrza Żnina Społecznej „Trójce' dzierżawy budynku. Szkoła mieści się ... » więcej 2020-02-27, godz. 10:15 Kontrowersyjna decyzja większości bydgoskich radnych budzi silne emocje Jarosław Wenderlich — minister i jednocześnie szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w bydgoskiej radzie miasta był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia P ... » więcej
1234567