Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2015-12-24, 12:21 Adriana Andrzejewska

Świąteczne wspomnienia samorządowców

Święta Bożego Narodzenia to rodzinny czas, który pozostawia wspomnienia na wiele lat. Spytaliśmy samorządowców z regionu, które Święta najbardziej utkwiły im w pamięci. Zgodnie odpowiedzieli, że te z dzieciństwa.
- Na Święta naprawdę się czekało. Pamiętam i ten okres wyczekiwania i ten moment, kiedy mój tata oprawił choinkę, wnosił ją do pokoju i można było ją po południu w Wigilię ubierać, stroić i zaczynały się Święta - wspomina Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

- Ja jeszcze pamiętam jak wierzyłem w św. Mikołaja, a nawet się go obawiałem. Jestem ojcem dwóch synów, którzy wierzą w św. Mikołaja i mam zamiar zapewnić im wspaniałe Święta z Mikołajem - powiedział wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

- Cała rodzina przyjeżdżała do babci na wieś, była piękna, pachnąca choinka i przychodził Gwiazdor - wspomina Iwona Waszkiewicz zastępca prezydenta Bydgoszczy.

- W wiejskim domu, przy świetle lamp naftowych, a na choince były prawdziwe świeczki - wspomina Michał Zaleski prezydent Torunia.

- Pamiętam ten zapach pomarańczy, którego już teraz nie można doświadczyć - powiedział Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.
Świąteczne wspomnienia samorządowców (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-18, godz. 21:34 Przed laty sprzeciwiali się komunistycznemu reżimowi. Teraz odebrali odznaczenia Krzyże Wolności i Solidarności wręczone. Uroczystość podczas, której dawni opozycjoniści z Kujaw i Pomorza odebrali wyróżnienia odbyła się w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-18, godz. 20:46 Elektrośmieci i baterie w zwykłym śmietniku? Tak nie można! Stare komputery, sprzęt AGD i zużyte baterie wymieniają torunianie na zdrowe owoce. To kolejna akcja studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwe ... » więcej 2019-11-18, godz. 18:56 Mniej pieniędzy w kasie Inowrocławia. Na czym będzie trzeba zaoszczędzić? W miejskiej kasie Inowrocławia w przyszłym roku będzie o 12 mln złotych mniej w stosunku do roku bieżącego. Miasto zmuszone jest szukać oszczędności, zrezygnu ... » więcej 2019-11-18, godz. 17:52 Fotografie pod gołym niebem. O czym ta wystawa? O sukcesach, a nie porażkach Chcą uczyć młodych ludzi o zwycięstwach, a nie klęskach narodowych. Na bydgoskim Placu Wolności otwarta została wystawa fotograficzna Jarosława Goliszewskiego ... » więcej 2019-11-18, godz. 15:34 Napadł na dwie stacje benzynowe i sterroryzował pracowników. Policja już go ma 32-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu za dwa rozboje, których dokonał na stacjach benzynowych. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2019-11-18, godz. 14:31 Jak hodować gęsi? Kto się zdecyduje, może liczyć na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Do zakładania niewielkich, przydomowych hodowli gęsi zachęca rolników z naszego regionu Urząd Marszałkowski. I organizuje szkolenia dla chętnych. » więcej 2019-11-18, godz. 13:32 Kurtki, bluzy, spodnie a zwłaszcza buty pilnie potrzebne. Zbiórka dla bezdomnych Zimowa odzież i buty potrzebne są dla bezdomnych trafiających na oddział ratunkowy Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Na przeciw tym potrzebom wychodzi parafia ... » więcej 2019-11-18, godz. 12:46 Stypendia Ministra Nauki dla naukowców z bydgoskiego UTP. Ponad 5 tys. miesięcznie Dr inż. Weronika Kruszelnicka z wydziału inżynierii mechanicznej i dr Dariusz Kulus z wydziału rolnictwa i biotechnologii znaleźli się wśród 211 naukowców z c ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:57 Szlam z resztkami zwierząt rozrzucony na łące we Wdeckim Parku Krajobrazowym Polskie Radio PiK, po apelach okolicznych mieszkańców, interweniuje w sprawie niebezpiecznego składowiska odpadów we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Dochodzenie ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:33 Przejmij stery samolotu i zobacz Bydgoszcz z lotu ptaka. Konkurs w Polskim Radiu PiK Słuchaj programu 'Zawsze Dzień Dobry' w Polskim Radiu PiK i wygraj lot Cessną. » więcej
1234567