Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2015-08-30, 17:22 Monika Siwak-Waloszewska

Festiwal Aktywności Kobiet w Bydgoskim Myślęcinku

Festiwal Aktywności Kobiet odbywa się w niedzielę na Polanie Różopole w bydgoskim Myślęcinku. Jest okazja by podyskutować o tym, co już jest a czego jeszcze brakuje kobietom w Bydgoszczy i wymienić się doświadczeniami m.in. w dziedzinie biznesu.
Można też skorzystać z konsultacji specjalistów, ofert Urzędu Pracy, porad Państwowej Inspekcji Pracy, Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA, który pomaga, gdy w domu jest np. przemoc psychiczna, fizyczna, alkohol czy inne uzależnienia, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Są także punkty związane ze zdrowiem i urodą, np. salonik fryzjerski dla mam i dzieci.
O zapobieganiu wad postawy mówią przedstawiciele szkoły rodzenia, jest też loteria dla ciężarnych.

Ponadto zorganizowano różnego rodzaju warsztaty, np. decoupage'u czy plecenia z wikliny oraz gry rodzinne, np. hokej mopem po wodzie.

Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie 3-letniej Madzi. Dziewczynka cierpi na Zespół Sturge-Webera, który objawia się padaczką oporną na wszelkie leczenie. Napady występują nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, czego skutkiem jest znaczne opóźnienie psychoruchowe.

Rodzice dziewczynki mają problemy, bo miesięczny koszt kuracji dziewczynki wynosi ponad 3000 zł. Do tego dochodzą koszty leków oraz ok. 2000 zł na miesiąc za rehabilitację.

Na zakończenie niedzielnego Festiwalu Aktywności Kobiet zaśpiewa Mela Koteluk.

Wiadomości lokalne

2019-05-23, godz. 23:01 Mówią, że będzie smród, dlatego nie chcą chlewni i protestują! Mieszkańcy Szelejewa protestowali dziś na sesji Rady Gminy w Gąsawie przeciwko planom budowy w ich miejscowości przemysłowych chlewni. » więcej 2019-05-23, godz. 22:45 Tomasz Latos uważa, że środki unijne są dzielone niesprawiedliwie - Nie wszyscy są równo traktowani jeżeli chodzi o podział środków unijnych - mówił w Grudziądzu Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:23 Nie marnujcie swoich głosów! Głosujcie na lewicę - apeluje SLD z Torunia Toruńska lewica apeluje do mieszkańców regionu o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. » więcej 2019-05-23, godz. 17:21 Jest kasa na Camerimage w Toruniu, ale nie odbędą się inne festiwale Toruń dołoży 1,7 mln zł do organizacji w mieście festiwalu Camerimage. Tak zdecydowali dziś radni. Kwota pozwoli przygotować tę edycję imprezy - powiedział dz ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:26 Klienci wierzą, że kupują jaja ze wsi, a dostają... jajka z niespodzianką Jaja wiejskie pod lupą inspektorów handlowych, którzy zapowiadają częstsze kontrole targowisk. Powód? Okazuje się, że na rynkach pojawia się nabiał niewiadome ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:45 „Marchewa" dla strażaków z Gruczna. „Nowy” wóz bojowy za 1 euro „Marchewa” jest już w Polsce. To 28-letni wóz bojowy, który trafił do strażaków ochotników z Gruczna (powiat świecki, gmina Świecie). » więcej 2019-05-23, godz. 13:02 Kanał Bydgoski zmieni się nie do poznania. Tak widzą go studenci [projekty] Kawiarnie i restauracje, drewniane kładki, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego i place zabaw, zaprojektowane przez studentów UTP, pojawią się nad Kanałem By ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:42 Myślimy o wojnie tak, jak pokazał nam serial? O „Czterech pancernych” na konferencji Most łączący kulturę polską i rosyjską; Frontowy szyk - czyli jak wyglądały kostiumy bohaterek; Rudy 102 na froncie historycznym - to tylko niektóre zagadnien ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:44 Wyciek gazu koło Świecia. Koparka uszkodziła gazociąg, ewakuowano mieszkańców Podczas prac ziemnych w Dolnych Morgach doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia przez koparkę. Na miejsce pojechało sześć zastępów straży pożarnej ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:00 Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce - Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman ... » więcej
1234567