Sobota, 30 maja 2020 r.   Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2015-08-30, 17:22 Monika Siwak-Waloszewska

Festiwal Aktywności Kobiet w Bydgoskim Myślęcinku

Festiwal Aktywności Kobiet odbywa się w niedzielę na Polanie Różopole w bydgoskim Myślęcinku. Jest okazja by podyskutować o tym, co już jest a czego jeszcze brakuje kobietom w Bydgoszczy i wymienić się doświadczeniami m.in. w dziedzinie biznesu.
Można też skorzystać z konsultacji specjalistów, ofert Urzędu Pracy, porad Państwowej Inspekcji Pracy, Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA, który pomaga, gdy w domu jest np. przemoc psychiczna, fizyczna, alkohol czy inne uzależnienia, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Są także punkty związane ze zdrowiem i urodą, np. salonik fryzjerski dla mam i dzieci.
O zapobieganiu wad postawy mówią przedstawiciele szkoły rodzenia, jest też loteria dla ciężarnych.

Ponadto zorganizowano różnego rodzaju warsztaty, np. decoupage'u czy plecenia z wikliny oraz gry rodzinne, np. hokej mopem po wodzie.

Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie 3-letniej Madzi. Dziewczynka cierpi na Zespół Sturge-Webera, który objawia się padaczką oporną na wszelkie leczenie. Napady występują nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, czego skutkiem jest znaczne opóźnienie psychoruchowe.

Rodzice dziewczynki mają problemy, bo miesięczny koszt kuracji dziewczynki wynosi ponad 3000 zł. Do tego dochodzą koszty leków oraz ok. 2000 zł na miesiąc za rehabilitację.

Na zakończenie niedzielnego Festiwalu Aktywności Kobiet zaśpiewa Mela Koteluk.

Wiadomości lokalne

2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: od soboty duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których dotąd p ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:20 Kandydaci grają i śpiewają...na nagraniach! Pierwsza taka rekrutacja w historii uczelni Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wkracza w gorący czas rekrutacji i egzaminów. A gorąco będzie i na internetowych łączach, i w koncertowych salach, niestety, z ... » więcej 2020-05-29, godz. 20:00 Budżet obywatelskie Torunia: są pieniądze i jest apel o pomysły na miarę pandemii Toruń szuka oszczędności, ale nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku do podziału będzie prawie 7 mln 600 tys zł. Wnioski pojawią się na miej ... » więcej 2020-05-29, godz. 19:00 Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani. To ciężka i ważna praca, a także misja! Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu szuka rodzin zastępczych. Jak przyznają pracownicy socjalni - potrzeby w tym zakresie z roku na rok rosną. » więcej 2020-05-29, godz. 17:54 Idziemy w pole razem z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Rolniczym w Minikowie! Mimo trwającej jeszcze epidemii koronawirusa, wiosną wiele się dzieje na polach doświadczalnych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, ... » więcej 2020-05-29, godz. 17:08 Toruńska hematologia wznawia działalność po dwóch miesiącach przerwy Oddział hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu otwiera się dla pacjentów. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w trybie stacjonarnym w poniedziałek, 1 czerwca. » więcej 2020-05-29, godz. 14:07 Bydgoszcz i Toruń osobno? Trwa bój o Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Przełom w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych? Jest oficjalna odpowiedź marszałka województwa na pismo prezydenta Bydgoszczy w sprawie ZIT - dowi ... » więcej
1234567