Środa, 26 lutego 2020 r.   Imieniny: Mirosława, Aleksandra
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2015-07-28, 20:22 Marcin Kupczyk

Pracownik bydgoskiego ZUS-u wymalował kilka haseł na oddziale w Słupsku

Bydgoscy policjanci pomagają funkcjonariuszom ze Słupska w sprawie wybryku bydgoszczanina. Mężczyzna pojechał do Słupska i na budynku tamtejszego ZUS-u wymalował kilka haseł. Jak się okazuje, sprawca jest pracownikiem bydgoskiego oddziału ZUS.
- Ta osoba podpisała się na elewacji budynku imieniem i nazwiskiem. Policjanci dotarli do 38-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego. Został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zabezpieczone zostały farby - relacjonuje komisarz Robert Czerwiński - rzecznik policji w Słupsku.

"Lekarze ZUS-jesteście moralnymi trupami", "Ewa Lemankiewicz - trzymaj się" - takie napisy pojawiły się na ścianie budynku ZUS w Słupsku.

Ewa Lemankiewicz to młoda kobieta, która w wyniku choroby straciła nogę. Nie przyznano jej renty inwalidzkiej, bo przed zachorowaniem nie pracowała. W czasie choroby otrzymywała rentę socjalną, a po amputacji nogi ZUS przestał ją wypłacać. "Wyzdrowiała i może pracować" - twierdzi ZUS. Kobieta będzie jeszcze walczyć o rentę przed specjalną komisją lekarską w Gdańsku.

Wymalowanie przez bydgoszczanina haseł to najprawdopodobniej reakcja na decyzję słupskiego ZUS-u. Postępowanie w tej sprawie prowadzi sąd w Słupsku. Mężczyźnie grozi grzywna do 5 tys. zł lub kara ograniczenia wolności

Wiadomości lokalne

2020-02-25, godz. 20:02 Jest decyzja środowiskowa w sprawie S10 Bydgoszcz - Toruń Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń - ... » więcej 2020-02-25, godz. 19:32 W których zawodach warto się kształcić? Mówili o tym w Toruniu Brakuje kierowców, pracowników produkcyjnych. Poszukiwani są też ślusarze i tokarze, a za dożo jest ekonomistów. Jak pomóc uczniom w dokonaniu odpowiedniego w ... » więcej 2020-02-25, godz. 18:38 Sprawa Rafała P. w apelacji. Wyrok 10 marca W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie Rafała P. Były bydgoski radny PiS oskarżony jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się ... » więcej 2020-02-25, godz. 16:36 Nastolatek z objawami grypy w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy. Pobrano próbki na obecność koronawirusa Próbki zostały wysłane do analizy. Czekamy na wyniki badania, które potwierdzą lub wykluczą to, że mamy do czynienia z koronawirusem - powiedziała dr Barbara ... » więcej 2020-02-25, godz. 15:35 Rozpoznajesz podejrzanych o kradzież? Zadzwoń do policjantów z Radziejowa [wideo] Radziejowscy policjanci poszukują sprawców kradzieży paliwa, części samochodowych oraz dokumentów. Podejrzanych nagrały kamery monitoringu. Wszystkie osoby, k ... » więcej 2020-02-25, godz. 15:00 Seat uderzył w drzewo. Kierowca nie przeżył wypadku Policjanci z Nakła wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszło przed południem w miejscowości Minikowo na drodze krajo ... » więcej 2020-02-25, godz. 14:29 Podejdź no do płota! Spór o miedzę między Chełmnem a gminą Stolno Jak Kargul z Pawlakiem - wojna o miedzę w powiecie chełmińskim. Chełmno chce przejąć od gminy Stolno kilkadziesiąt hektarów. » więcej 2020-02-25, godz. 14:19 Zmarł Wojciech Potocki - redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej” Nie żyje Wojciech Potocki, redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej”. Zmarł nagle. Miał 63 lata - poinformowała na swoich stronach gazeta. » więcej 2020-02-25, godz. 13:34 Politolog o przebiegu kampanii prezydenckiej Wejście Donalda Tuska w bieżącą kampanię było ostre - komentował na naszej antenie politolog, Sławomir Sadowski. » więcej 2020-02-25, godz. 12:30 Na pomoc Kacprowi z Łabiszyna. Zbiera na protezę Łabiszyn apeluje do mieszkańców regionu o pomoc dla Kacpra Kośmidra. 19-latek w zeszłym roku stracił rękę w nieszczęśliwym wypadku. Proteza która pozwoli mu w ... » więcej
1234567