Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2014-04-26, 16:43 Marek Ledwosiński

W Siarzewie chcą tamy na Wiśle

W Siarzewie pod Ciechocinkiem manifestowali zwolennicy budowy drugiej tamy na Wiśle. Zainteresowana inwestycją Grupa Energa SA chce, aby zapora stanęła właśnie w tej miejscowości. Zwolennicy budowy utworzyli Społeczny Komitet ds. Popierania Budowy Drugiego Stopnia na Wiśle. To właśnie ten komitet manifestację zorganizował.
W Siarzewie pod Ciechocinkiem manifestowali zwolennicy budowy drugiej tamy na Wiśle. Zainteresowana inwestycją Grupa Energa SA chce, aby zapora stanęła właśnie w tej miejscowości. Zwolennicy budowy utworzyli Społeczny Komitet ds. Popierania Budowy Drugiego Stopnia na Wiśle. To właśnie ten komitet manifestację zorganizował.

Inwestycja rozbija się o dwa problemy. Pierwszy to brak pieniędzy na budowę. Kolejny to niechęć Unii Europejskiej. Tama miałaby stanąć na unijnym obszarze ochrony przyrody Natura 2000.

Mieszkańcy chcieli zwrócić uwagę rządu na "trudną konieczność" drugiej zapory.

- Naszym celem jest wesprzeć działania Energi i przyspieszenie wydania decyzji o budowie tamy - powiedziała przew. komitetu Stanisław Murawski.

Grupa Energa kończy pakiet formalności związanych z oddziaływaniem tamy na środowisko. Do budowy jednak nie przystąpi, bo sama nie ma na to pieniędzy. Spółka chce jedynie wybudować elektrownię wodną na tamie, a zapora powinna jej zdaniem zostać wybudowana z pieniędzy budżetu państwa.

Koszt budowy tamy szacowany jest na 3 mld zł
W Siarzewie chcą tamy na Wiśle

Wiadomości lokalne

2019-04-23, godz. 09:43 Senator Kobiak o postaci Leona Janty - Połczyńskiego Upamiętnienie postaci Leona Janty-Połczyńskiego, działacza niepodległościowego i pięciokrotnego ministra rolnictwa w latach trzydziestych XX wieku oraz organi ... » więcej 2019-04-22, godz. 17:32 Waglewscy, Moniuszko i zupa europejska. Majówka na Wyspie Młyńskiej [program] W długi majowy weekend bydgoszczanie nie będą się nudzić. Dla pozostających w mieście przygotowano wiele atrakcji. Sceną dla wszystkich wydarzeń będzie Wyspa ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 Nowe żłobki i kluby malucha. Ponad 31 mln zł na opiekę nad dziećmi z regionu Dofinansowanie na  utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 będzie można uzyskać w naszym regionie. Na początku maja rusza nabór wniosków w konkur ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:15 Biegnij dla Marcina! 8-latek jest bardzo chory i potrzebuje pomocy Kilkaset tysięcy złotych - tyle ma kosztować eksperymentalne leczenie Marcinka z Bydgoszczy. U chłopca stwierdzono glejaka pnia mózgu. » więcej 2019-04-22, godz. 10:58 Dinozaury, wielkie pająki i karuzele. Park Rozrywki w Myślęcinku rozpoczyna sezon W Wielkanocny Poniedziałek po zimowej przerwie otwarty został kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat w bydgoskim Myślęcinku. » więcej 2019-04-22, godz. 09:55 Stoły uginają się od jedzenia. W Wielkanocny Poniedziałek podziel się nim W drugie święto do potrzebujących trafią dary przekazane przez bydgoszczan. Wszystko za sprawą wiosennej edycji akcji 'Ciepło serca w słoiku'. W poniedziałek ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:00 Żeby tylko lanie wody nie skończyło się "laniem"...od policji Uważajmy, aby tradycja śmigusa - dyngusa nie przerodziła się w chuligańskie wybryki - ostrzegają kujawsko-pomorscy policjanci. Za przekroczenie granic w 'lany ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:00 W bydgoskim zoo zamieszkał gość z Afryki, a w zasadzie z Czech Nowym nabytkiem ogrodu jest dorosła para żenet. Zwierzęta pochodzą z czeskiego Zooparku w Zajeździe. W święta drapieżniki po raz pierwszy skorzystają z wybieg ... » więcej 2019-04-21, godz. 13:15 Botanik UKW zaprasza 26 kwietnia na otwarcie sezonu Na ten dzień zaplanowano koncert zespołu Pilersi oraz wycieczki z przewodnikiem - i z nagrodami. » więcej 2019-04-21, godz. 11:58 Alleluja i do przodu...czyli do Myślęcinka! W świąteczne dni warto wybrać się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, który pięknie budzi się na wiosnę. Ogród zoologiczny jest czynny i w niedzielę i w po ... » więcej
1234567