Sobota, 16 lutego 2019 r.   Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2014-03-26, 18:45 Michał Zaręba

"Ruch Narodowy" walczy o miejsce w Parlamencie Europejskim

"Jedynką" na kujawsko-pomorskiej liście "Ruchu Narodowego", jest dr Marta Cywińska. Fot Michał Zaręba
"Jedynką" na kujawsko-pomorskiej liście "Ruchu Narodowego", jest dr Marta Cywińska. Fot Michał Zaręba
"Radykalna zmiana" – z takim hasłem do eurowyborów idzie "Ruch Narodowy", ogłosił w Toruniu Robert Winnicki - członek Rady Decyzyjnej tego ugrupowania.
Potrzebna jest zmiana pokolenia politycznego, które rządzi w kraju i Europie – podkreśla Robert Winnicki. "Ruch Narodowy" jest przeciwko wejściu Polski do strefy euro. Chce również walczyć o prawa Polaków mieszkających poza granicami kraju.

"Jedynką" na kujawsko-pomorskiej liście "Ruchu Narodowego", jest dr Marta Cywińska - wykładowca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wojująca antyfeministka, przeciwniczka aborcji i eutanazji. Jak podkreśla pomimo swojego eurosceptycyzmu Parlament Europejski może być miejscem do prezentowania narodowych wartości.

Na kujawsko-pomorskiej liście znalazły się również osoby z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i Włocławka: nauczyciele akademiccy, przedsiębiorcy i studenci.
Potrzebna jest zmiana pokolenia politycznego, które rządzi w kraju i Europie – podkreśla Robert Winnicki
"Jedynką" na kujawsko-pomorskiej liście "Ruchu Narodowego", jest dr Marta Cywińska

Wiadomości lokalne

2019-02-16, godz. 08:02 O energii odnawialnej i nie tylko! W Grudziądzu powstanie "Młyn Energii"! W Grudziądzu powstanie centrum edukacji i nauki o nazwie 'Młyn Energii'. Porozumienie w tej sprawie podpisał dzisiaj marszałek województwa Piotr Całbecki i pr ... » więcej 2019-02-16, godz. 07:09 Czy Skarb Bydgoski wypromuje Bydgoszcz? Gadżety promujące bydgoski skarb wkrótce będą dostępne dla mieszkańców i turystów. W Bydgoskim Centrum Informacji pojawią się wkrótce kubki, koszulki, czy baw ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:25 Na warszawskich szynach Hyundai, a nie PESA? - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by dokładnie zbadać uczciwość całego przetargu na zakup tramwajów w Warszawie - zapowiedział na konferencji prasowej sek ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:45 Setna rocznica zakończenia powstania wielkopolskiego - uroczystości w Bydgoszczy Setną rocznicę zakończenia powstania wielkopolskiego uczczono w Bydgoszczy. Jedynego zwycięskiego powstania w historii Polski. » więcej 2019-02-15, godz. 18:20 Do banku z dowodem osobistym? Interwencja Polskiego Radia PiK Kolejna interwencja dziennikarska na prośbę Naszych Słuchaczy, tym razem dotycząca ochrony danych osobowych. » więcej 2019-02-15, godz. 17:18 Kosma Złotowski: W Bydgoszczy powinien powstać port multimodalny W trakcie lutowej sesji plenarnej Parlament Europejski debatował nad przyszłością planu działań Komisji Europejskiej na rzecz pobudzenia transportu śródlądowe ... » więcej 2019-02-15, godz. 16:15 Zarzuty dla mężczyzny, który miał spowodować wypadek na A1 Kierowca, który jadąc pod prąd spowodował karambol na autostradzie A1 - usłyszał prokuratorskie zarzuty. » więcej 2019-02-15, godz. 15:15 Europoseł Kosma Złotowski pyta Komisję Europejską o przetarg na dostawy tramwajów dla Warszawy Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski wysłał do Komisji Europejskiej pytanie dotyczące wątpliwości związanych z wygraną firmy Hyundai Rotem w prze ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:05 Zanim Kujawską w Bydgoszczy pojedzie tramwaj. Niebawem rozbiórka kamienic [wideo] To ostatnie chwile budynków u zbiegu ul. Kujawskiej i Toruńskiej w Bydgoszczy. Trwają przygotowania do ich rozbiórki w związku z budową linii tramwajowej na u ... » więcej 2019-02-15, godz. 12:25 Nie pili alkoholu, a jeżdżą jak pijani! Przemęczeni kierowcy oszukują system liczący ich czas pracy. Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Bydgoszczy zapowiada jeszcze więcej kontroli na nowym ... » więcej
1234567