Piątek, 13 grudnia 2019 r.   Imieniny: Lucji, Otylii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2014-01-12, 15:05 Marek Ledwosiński

22. Finał WOŚP we Włocławku, pod wodą i w Hali Mistrzów

Zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów - to cel tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W całym kraju zorganizowano setki koncertów i atrakcyjnych wydarzeń, podczas których można wspomóc charytatywną akcję. We Włocławku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nawet pod wodą. W ubiegłym roku WOŚP zebrała ponad 50 milionów złotych.

Ważna zmiana w programie Wielskiej Orkiestry we Włocławku. Finałowy koncert, który pierwotnie miał się odbyć na plenerowiej scenie w Alejach Chopina, przeniesiony został do Hali Mistrzów.

We Włocławku mocno wieje i pada przelotny deszcz. Sztab orkiestry w ostatniej chwili zadecydował, że właśnie z powodu złej pogody koncert ruszy pod dachem Hali Mistrzów.
Szefowa włocławskiego sztabu, Beata Krajewska przypomina jednocześnie, że uliczna zbiórka pieniędzy do puszek kończy się we Włocławku o godz. 16.00.

22. Finał Wielkiej Orkiestry przebiega we Włocławku bezpiecznie. Nadkomisarz Małgorzata marczak z Komendy Miejskiej Policji potwierdza, że w mieście nie odnotowano żadnych złych incydentów, związanych ze zbiórką pieniędzy.

Właśnie ze względu na bezpieczeństwo wolontariuszy uliczne zbiórki pieniędzy we Włocławku już się zakończyły. Obecnie wolontariusze zwożeni są do sztabu w Hali Mistrzów. Przywożą ich uczynni włocławianie w ramach akcji "Taxi za uśmiech". Wszystkie samochody, których właściciele zadeklarowali taką pomoc dla Orkiestry, są specjalnie oznakowane.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy brzmi we Włocławku nawet pod wodą.
Finałowy koncert WOŚP we Włocławku, przeniesiony został do Hali Mistrzów.
22. Finał Wielkiej Orkiestry przebiegł we Włocławku bezpiecznie..

Wiadomości lokalne

2019-12-13, godz. 10:28 Zachodnia pierzeja na desce młodych architektów. Ich kreska przejdzie do historii? Jak zmienić Pierzeję Zachodnią Starego Rynku w Bydgoszczy? - takie zadanie otrzymali uczestnicy warsztatów architektonicznych w Galerii Wspólnej. Warsztaty dl ... » więcej 2019-12-13, godz. 10:21 Prof. Wojciech Polak: - Młodych przekonają do historii grupy rekonstrukcyjne - Rozliczanie historii nam nie wyszło. To sprawa przegrana. Teraz powinniśmy skupić się na budowaniu świadomości historycznej młodych ludzi. To będzie wielole ... » więcej 2019-12-13, godz. 09:25 Toruń nocą wspominał czas, kiedy Polacy stanęli przeciwko Polakom... Torunianie upamiętnili 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. O północy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą przypominającą patriotyczne demonstra ... » więcej 2019-12-13, godz. 08:29 Marszałek rozdał nagrody dziennikarzom z regionu. Nasi radiowcy górą! Dziennikarze z regionu docenieni w dwóch konkursach Urzędu Marszałkowskiego: „Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego' oraz „Lubię tu być...na zielonym' ... » więcej 2019-12-12, godz. 21:40 Amerykańska ustawa o zwrocie pożydowskich majątków. Kto za, kto przeciw? Na Starym Rynku w Bydgoszczy zbierane były podpisy pod projektem polskiej ustawy „Stop 447'. Dokument ten sprzeciwia się założeniom amerykańskiej ustawy 447 p ... » więcej 2019-12-12, godz. 20:35 102 - letnia pani Aurelia poleciała do stolicy. Bilet dał bydgoski port lotniczy Seniorka jest w znakomitej formie. Na początku roku odebrała od marszałka województwa medal dla stulatków - rówieśników Niepodległej - z okazji setnej rocznic ... » więcej 2019-12-12, godz. 19:28 Cep, chałupa, łódź, skorupa - Muzeum Etnograficzne w Toruniu ma 60 lat! [zdjęcia] Wspomniany cep był pierwszym obiektem muzealnym pozyskanym do zbiorów toruńskiego Muzeum Etnograficznego. Dziś bogatą kolekcję placówki tworzą i meble, i stro ... » więcej 2019-12-12, godz. 18:50 Śladami ojca Rydzyka. Bydgoska katedra niedostępna dla toruńskiego zakonnika? Mapa dojazdu do bydgoskiej katedry i propozycja pracy - to oferta dla założyciela Radia Maryja, którą złożyli w bydgoscy Młodzi Demokraci. Chodzi o jubileuszo ... » więcej 2019-12-12, godz. 17:20 Zima, poligon, namioty, tortury psychicznie - tak władze PRL internowały w Chełmnie W Chełmnie uczczono 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Na spotkanie przybyli związkowcy Solidarności, którzy w 1982 roku trafili do zlokalizowanego wł ... » więcej 2019-12-12, godz. 16:19 Jak rozmawiać z młodymi o narkotykach? O tym dyskutowano na konferencji w Bydgoszczy [wideo] Dialog motywujący w pracy z młodzieżą wykazującą zachowania problemowe. O tym rozmawiają w Bydgoszczy osoby przeciwdziałające narkomanii. » więcej
1234567