Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Konkurs z promem w tle

Wymyśl! Wyślij! Wygraj!


W malborskiej firmie Techno-Marine powstaje jednostka promowa, która będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka. Trwają również zaawansowane przygotowania do budowy przyczółków i dróg dojazdowych do przeprawy.

- Przeprawa skomunikuje ważne drogi krajowe, nr 10 i nr 80, m.in. ułatwi dojazdy do pracy w firmach ulokowanych na terenie soleckiego parku przemysłowego. Liczymy też, że wpłynie na podniesienie atrakcyjności turystycznej tej części województwa. Samorząd województwa realizuje przedsięwzięcie wspólnie z Solcem Kujawskim, który jest partnerem wiodącym, powiatami bydgoskim i toruńskim oraz gminą Zławieś Wielka - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Prom jest jednostką bocznokołową, z dwoma silnikami napędzającymi koła łopatkowe. Na głównym pokładzie znajdzie się miejsce dla 15 samochodów osobowych lub 1 autobusu, 2 busów i 6 samochodów osobowych. Na dziobie i rufie zamocowane będą klapy wjazdowo-zjazdowe podnoszone siłownikami hydraulicznymi. Na prawej burcie w rejonie śródokręcia usytuowana ma być sterówka, posadowiona nad pokładem w celu zapewnienia dobrej widoczności. Na lewej burcie będą miejsca siedzące dla 42 pasażerów, a na prawej dla 16 osób.
Będzie prom - czas wybrać dla niego nazwę!

Marszałek Piotr Całbecki zaprasza do udziału w konkursie na nazwę promu kursującego na trasie Solec Kujawski-Czarnowo.

Proponowane nazwy powinny :
  • nawiązywać do walorów województwa kujawsko-pomorskiego, jego położenia geograficznego i historii,
  • budzić pozytywne skojarzenia z elementami symbolizującymi region,
  • być zwięzłe-jednowyrazowe i łatwe do zapamiętania.

Wymyśl! Wyślij! Wygraj!

Masz pomysł na nazwę promu? Wyślij ją do skrzynki e-mail: konkurs@radiopik.pl . Na propozycje czekamy do 31 marca br.

1 kwietnia redakcja Polskiego Radia PiK wybierze jedną z przesłanych propozycji, która przekazana zostanie do finału konkursu.

Zakończenie głosowania finałowego nastąpi 10 kwietnia i w ciągu tygodnia ogłoszone zostaną wyniki oraz zwycięska nazwa promu.

Co można wygrać?

Autor zwycięskiej nazwy promu otrzyma komplet rowerów dla rodziny (max. 4-osobowej). Fundatorem nagrody jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.