Środa, 11 grudnia 2019 r.   Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela
Polskie Radio PiK » Wieczór Literacki » Wieczór literacki
2019-07-15, 20:41 Adam Droździk

Czerwiec

23 czerwca 2019

Wyjątkowo w niedzielę gościem audycji Ewy Dąbskiej była Urszula Kozioł - poetka, prozaiczka, felietonistka, autorka form dramatycznych, w tym inscenizacji dla dzieci oraz monodramów. W roku 2011 Urszula Kozioł otrzymała nagrodę "Silesiusa" za całokształt pracy twórczej. Profesor Jacek Łukasiewicz, przewodniczący jury, mówił wówczas: "Jej twórczość zwraca uwagę swoistym językiem, stylem i związkami z tradycją. Charakteryzuje się również pewnymi pytaniami natury filozoficznej: kim jestem?, czym jest świat?, oraz pytaniami o realność świata i czasu". W "Wieczorze Literackim" Urszula Kozioł czytała również swoje wiersze.
Polskie Radio PiK - Wieczór literacki z 23.06.2019

15 czerwca 2019

Wyjątkowo w sobotę w audycji Ewy Dąbskiej o poecie, satyryku, komediopisarzu, tłumaczu i autorze piosenek - Marianie Hemarze. O jego życiu i twórczości opowiadała prof. Anna Mieszkowska, autorka książek "Marian Hemar od Lwowa do Londynu" i "Ja, kabareciarz". Słuchaliśmy też niezapomnianych przebojów międzywojnia.
Polskie Radio PiK - Wieczór literacki z 15.06.2019

7 czerwca 2019

W audycji Ewy Dąbskiej mówiliśmy o życiu i twórczości Elizy Orzeszkowej, jednej z najwybitniejszych pisarek pozytywizmu, dwukrotnie nominowanej do Literackiej Nagrody Nobla, bardzo zaangażowanej w sprawy społeczne. W drugiej części audycji wspomnieliśmy zmarłą rok temu Barbarę Wachowicz.
Polskie Radio PiK - Wieczór literacki z 07.06.2019