Środa, 21 października 2020 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Polskie Radio PiK » Póki my żyjemy » Póki my żyjemy
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-04-15, 12:46 Adam Droździk

Marzec

31 marca 2019

W ostatnią niedzielę marca w audycji "Póki my żyjemy..." Roberta Erdmanna, zabrzmiała pierwsza część opowieści o zetknięciu się dwóch światów w Państwie Piastów: przedchrześcijańskiego i chrześcijaństwa, a także o zakonach rycerskich. Opowiadali o tym naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: historyk, prof. Roman Czaja oraz antropolog kultury i kulturoznawca, dr Adrian Mianecki.
Polskie Radio PiK - Póki my żyjemy z 31.03.2019

24 marca 2019

W audycji "Póki my żyjemy" Roberta Erdmanna spotkanie ze średniowieczną Bydgoszczą, o której opowiadali archeologowie: Anna i Wojciech Siwiakowie. Dr Wojciech Siwiak jest autorem książki o codziennym życiu mieszkańców Bydgoszczy, od XIV do XVIII wieku.
Polskie Radio PiK - Póki my żyjemy z 24.03.2019

17 marca 2019

Sięgnęliśmy do archiwum Polskiego Radia PiK, by przypomnieć audycję wyemitowaną 10 lutego, w której prof. Roman Czaja, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, opowiada o początkach państwa Mieszka I, a także o roli miast w średniowiecznej Europie oraz ich dziedzictwie. Zaprasza Robert Erdamnn.

10 marca 2019

Druga część opowieści o państwie Mieszka I i Bolesława Chrobrego, a także o rozwoju miast piastowskich. Mówią o tym historycy: prof. Roman Czaja z UMK oraz dr Michał Bogacki z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Zaprasza Robert Erdmann.
Polskie Radio PiK - Póki my żyjemy z 10.03.2019

3 marca 2019

W pierwszą niedzielę marca w audycji "Póki my żyjemy" zabrzmi opowieść o państwie Bolesława Chrobrego, relacjach z Zachodem i Bizancjum. Opowiedzą goście Roberta Erdmanna, historycy: prof. Szymon Olszaniec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz dr Michał Bogacki z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Będzie też o najnowszej wystawie średniowiecznych instrumentów muzycznych. Zaprasza Robert Erdmann.
Polskie Radio PiK - Póki my żyjemy z 3.03.2019