Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Póki my żyjemy

Póki my żyjemy

Ukształtowały nas powstania, represje i wojny, czyli ból, lęk, ale i nadzieje...
Ukształtowały nas powstania, represje i wojny, czyli ból, lęk, ale i nadzieje...

27 stycznia 2019

W ostatnią niedzielę stycznia w cyklu "Póki my żyjemy" zabrzmi pierwsza audycja o źródłach naszej tożsamości. Zaczniemy od Grecji i Rzymu. Opowiadać będzie prof. Szymon Olszaniec, historyk starożytności z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Nie zabraknie cytatów z odległych wieków. Do wysłuchania audycji zaprasza Robert Erdmann.

20 stycznia 2018

Ostatnia część audycji o Powstaniu Wielkopolskim. Wypowiadają się historycy: prof. Wojciech Polak z UMK, prof. Przemysław Olstowski (PAN) oraz prof. WSG Marek Chamot. Początek audycji o godz. 12.05. Zaprasza Robert Erdmann.
Polskie Radio PiK - Póki my żyjemy z 20.01.2019

13 stycznia 2019

Trzecia część spotkania o Powstaniu Wielkopolskim powstała w oparciu o archiwalną audycję z 21 stycznia 2018 roku. Z Inowrocławia przenieśliśmy się na Pałuki. Historycy przypomnieli dowódców Powstania: gen. Stanisława Taczaka oraz gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego. Było też trochę archiwaliów, które odsłoniły nieco gier politycznych i personalnych, toczących się na szczytach władzy przy okazji Powstania. W audycji Roberta Erdmanna wypowiadają się historycy: prof. Tomasz Łaszkiewicz z Polskiej Akademii Nauk, prof. Wojciech Polak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz prof. Marek Chamot z Wyższej Szkoły Gospodarki.
Polskie Radio PiK - Póki my żyjemy z 13.01.2019

6 stycznia 2019

W pierwszą niedzielę 2019 roku, w pierwszej audycji nowego cyklu mówić będziemy o Powstaniu Wielkopolskim, opierając się na audycji archiwalnej cyklu "Wolna i Niepodległa" z 14 stycznia 2018 r. Wypowiadają się naukowcy z Polskiej Akademii Nauk: prof. Tomasz Łaszkiewicz i prof. Przemysław Olstowski oraz Rafał Cyms, wnuk kpt. Pawła Cymsa. Zaprasza Robert Erdmann.
Polskie Radio PiK - Póki my żyjemy z 06.01.2019