Czwartek, 21 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada
Polskie Radio PiK » Wieczór z reportażem

Wieczór z reportażem

W każdą środę po godz. 20.05
W każdą środę po godz. 20.05

"Puszczam się w loterję, który z panów mnie wygra, będzie szczęśliwy, ciemno blondynka,o serduszku szczerem, przystojna, dobrze zbudowana, lat średnich. Loterją powinni się zająć panowie starsi najchętniej separaci".

- Nie, nie drodzy Słuchacze! Nie będziemy zajmować się kojarzeniem par, nie będziemy robić wielu rzeczy, ale za to na pewno będziemy opowiadać naszym Słuchaczom ciekawe historie oparte np. na przedwojennej prasie. Stąd anons prasowy z lat trzydziestych ubiegłego wieku w pierwszym akapicie.

20 listopada 2019

Kadr ze zbiorów Społeczego Archiwum Włocławka.
Kadr ze zbiorów Społeczego Archiwum Włocławka.
Stare fotografie i wspomnienia mieszkańców. To ma pomieścić powstające właśnie Społeczne Archiwum Włocławka. Fundacja "Ładowaka" czeka na włocławian, który podzielą się swoimi opowieściami o mieście. Chodzi o zachowanie w pamięci doświadczeń i refleksji mieszkańców o minionych czasach. Jak wyglądał Włocławek ich oczami? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras.

17 listopada 2019

„Ugoszcz ukochałem nad wszystko i w czasie najniebezpieczniejszych momentów nie rozstanę się z nim” - miał powiedzieć do swojej kuzynki Antoni Borzewski, jeden z najbardziej znanych właścicieli ziemskich z okolic Rypina. Za przywiązanie do ojcowizny i miłość do ojczyzny zapłacił najwyższą cenę. W audycji reportaż Michała Słobodziana pt. „Samotność Antoniego”.
Polskie Radio PiK - Wieczór z reportażem z 17.11.2019

6 listopada 2019

Audycja Żanety Walentyn.
Polskie Radio PiK - Wieczór z reportażem z 06.11.2019

2 listopada 2019

Audycja Adriany Andrzejewskiej.
Polskie Radio PiK - Wieczór z reportażem z 02.11.2019
12