Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Polskie Radio PiK » Wieczór z reportażem

Wieczór z reportażem

W każdą środę po godz. 20.05
W każdą środę po godz. 20.05

"Puszczam się w loterję, który z panów mnie wygra, będzie szczęśliwy, ciemno blondynka,o serduszku szczerem, przystojna, dobrze zbudowana, lat średnich. Loterją powinni się zająć panowie starsi najchętniej separaci".

- Nie, nie drodzy Słuchacze! Nie będziemy zajmować się kojarzeniem par, nie będziemy robić wielu rzeczy, ale za to na pewno będziemy opowiadać naszym Słuchaczom ciekawe historie oparte np. na przedwojennej prasie. Stąd anons prasowy z lat trzydziestych ubiegłego wieku w pierwszym akapicie.

17 kwietnia 2019

Przyjechali do Polski w XVI wieku, uciekając przed prześladowaniami. Osuszali podmokłe łąki i tereny nad Wisłą - Mennonici. Ostatni z nich opuścili Polskę w 1945 roku, z końcem II wojny światowej. Pozostawili jednak po sobie ślady w postaci charakterystycznych drewnianych chat. Do dziś jeszcze można spotkać taką architekturę w północnej części Kujaw i Pomorza. Co niespodziewane, owe chaty są wciąż zamieszkałe, głównie przez repatriantów ze wschodu.
O tym w audycji Żanety Walentyn.
Polskie Radio PiK - Wieczór z reportażem z 17.04.2019

10 kwietnia 2019

W bydgoskiej siedzibie Polskiego Radia PiK trwają przesłuchania utworów, których autorzy ubiegają się o nagrody w Konkursie Artystycznych Form Radiowych. Kto zdobędzie Grand PiK 2019? Tego dowiemy się w 11 kwietnia, a dziś? Monika Siwak-Waloszewska przypomina historię samotności i walki matki o swoją ciężko chorą córkę, czyli nagrodzony w 2018 roku reportaż pt. "Mamuma" autorstwa Żanety Walentyn z Polskiego Radia PiK.
Polskie Radio PiK - Wieczór z reportażem z 10.04.2019

3 kwietnia 2019

Intrygi, podstępy, walka o wpływy... towarzyszą ludziom w każdych czasach. Kto jednak chce mieć władzę, musi mieć też swoich szpiegów w obozie wroga. Jak wyglądała siatka wywiadowcza w średniowieczu? Jak i gdzie w regionie działali agenci? Po tajemniczym świecie wywiadu oprowadzi nas Paweł Bukowski, toruński przewodnik i pracownik Wyższej Szkoły Bankowej. Do wysłuchania audycji zaprasza Adriana Andrzejewska.
Polskie Radio PiK - Wieczór z reportażem z 03.04.2019