Środa, 25 listopada 2020 r.   Imieniny: Erazma, Katarzyny
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-11-18, 14:44 Redakcja

Będą wręczać certyfikaty „Szkoła Przyjazna Wodzie”. Nabór do programu już trwa

Struga „Kotomierzanka” w okolicach Bożenkowa. Fot. Tomasz Kaźmierski
Struga „Kotomierzanka” w okolicach Bożenkowa. Fot. Tomasz Kaźmierski
Do uczniów szkół podstawowych skierowany jest program „Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni!”. Nabór właśnie się rozpoczął.
Celem programu ogłoszonego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy jest edukacja dzieci, ale również ich rodziców i nauczycieli, na temat zrównoważonego rozwoju w gospodarce wodnej. - Szczególnie ważne są tutaj ochrona przeciwpowodziowa i zapobieganie skutkom suszy oraz bezpieczne i mądre korzystanie z zasobów wodnych. Jeśli pandemia nie pokrzyżuje nam planów to zamierzamy przeprowadzić także terenowe zajęcia edukacyjne, podczas których będzie możliwe zwiedzanie infrastruktury hydrotechnicznej, takiej jak zbiorniki retencyjne, czy zabytkowe śluzy – zapowiadają organizatorzy konkursu.

Placówka, która zrealizuje założenia programu otrzyma certyfikat „Szkoły Przyjaznej
Wodzie". Udział szkół podstawowych w programie jest bezpłatny. Zakłada cztery aktywności: przeprowadzenie minimum dwóch lekcji na temat gospodarowania wodami, zajęcia lub pokazy zorganizowane przez policję, WOPR lub straż pożarną – partnerów programu, konkurs tematyczny z zakresu wiedzy o wodzie i akcję „ Strażnik Czystych Wód”, która polega na zaangażowaniu uczniów i rodziców w działania związane z utrzymaniem czystości rzek, jezior czy innych zbiorników wodnych oraz terenów przyległych. W razie przedłużającej się pandemii część działań zostanie zrealizowanych online.

Koordynatorem programu jest Damian Klich - młodszy specjalista z Zespołu Komunikacji
Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW w Bydgoszczy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: damian.klich@wody.gov.pl . Nabór potrwa do końca grudnia. Zgłoszenie należy potwierdzić w formularzu na stronie internetowej bydgoszcz.wody.gov.pl Tam też znajdują się szczegóły akcji. Program będzie realizowany od 11 stycznia do 1 października 2021 r.

Dla rodziny

2020-11-24, godz. 16:18 Andrzejkowe know-how z Muzeum Etnograficznego w Toruniu [wideo] Muzeum Etnograficzne w Toruniu w swoich filmowych opowieściach sięgnęło do tradycji wróżb andrzejkowych. » więcej 2020-11-23, godz. 14:43 Święta w gronie domowników lub w gronie do 5 osób? Jest taki projekt - W konsultacjach jest projekt rozporządzenia ograniczającego liczbę osób m.in. w czasie świąt, który ma zachęcić do tego, aby przy wigilijnym stole była tylk ... » więcej 2020-11-23, godz. 07:03 Wielka wyprawa na drugi koniec miasta. Słuchowisko dla dzieci w PR PiK Bydgoski Teatr Kameralny, w ramach akcji „Poczytaj mi”, przygotował słuchowisko dla dzieci - „Wielką wyprawę na drugi koniec miasta” Szymona Jachimka. Można j ... » więcej 2020-11-22, godz. 20:05 „Ferie to będzie kumulacja ludzi w jednym terminie". Apel z Zakopanego do rządu Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula chce w poniedziałek spotkać się z radą miasta i włodarzami ościennych gmin, aby wypracować wspólne stanowisko i apel do rzą ... » więcej 2020-11-22, godz. 14:00 „Operowy zawrót głowy" popularny w Internecie. Maciej Figas o spektaklu „Operowy zawrót głowy' zawrócił w głowie już wielu tysiącom odbiorców. Licznik wyświetleń na YouTube przekroczył ponad 6 tysięcy wyświetleń, a trzeba przyjąć, ... » więcej 2020-11-20, godz. 09:14 Dzieci mają swoje prawa. Czy dorośli ich przestrzegają? Różnie z tym bywa... 20 listopada przypada międzynarodowy i ogólnopolski Dzień Praw Dziecka Zapytaliśmy, przede wszystkim tych najmłodszych, jak to jest z ich prawami, czy dorośli ... » więcej 2020-11-19, godz. 12:15 Festiwal „Piąty Ocean” przeniósł się do sieci. Święto Podróżników w Świeciu Trzy dni, dziesięciu prelegentów, wszystkie wykłady online. W Świeciu rozpoczyna się w czwartek (19 listopada) IV Festiwal Podróżników „Piąty Ocean'. Miłośnic ... » więcej 2020-11-18, godz. 14:00 Góra prezentów dla chorych dzieci. „Żeby listopad nie był smutny" [wideo] Kolorowe prezenty trafiły dziś do małych pacjentów Szpitala im. Jurasza i Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Dary to efekt akcji zorganizowanej przez Stowarzy ... » więcej 2020-11-17, godz. 15:20 W rodzinie jest potencjał, którego nie ma nigdzie indziej Rozmowy z rodzicami, psychologami i innymi ekspertami mają być częścią programu „Rodzina na antenie” finansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społe ... » więcej
1234567