Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-02, 15:12 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Masza i Niedźwiedź w trasie. Teatr Baj Pomorski objedzie cztery województwa [wideo]

Spektakl „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie jest moja kasza"/fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Spektakl „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie jest moja kasza"/fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Spektakl „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie jest moja kasza"/fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Spektakl „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie jest moja kasza"/fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Aktorzy toruńskiego Teatru Baj Pomorski wyruszają w trasę. W ramach projektu „Teatr Polska" zespół wystawi spektakl „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie jest moja kasza".
Aktorzy objadą 12 miejscowości w czterech województwach: kujawsko-pomorskim, śląskim, wielkopolskim oraz lubuskim. - Przedstawienie pokażemy w małych ośrodkach kulturalnych, gdzie teatru jest niewiele. Bardzo cieszymy się na te spotkania tym bardziej, że granie tego spektaklu sprawia nam ogromną radość – mówią aktorzy Adam Słowik oraz Dominika Miękus.

- Projekt został zorganizowany na zasadzie konkursu, zespoły z całej Polski przesyłały swoje propozycje. Spektakl „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie jest moja kasza" to nasz hit, bardzo się podoba, widzowie przychodzą na niego tłumnie, a jednocześnie jest mały i łatwy do przewiezienia – dodaje dyrektor teatru Zbigniewem Lisowski.

Pierwszy spektakl w trasie odbędzie się w Strzelnie w najbliższą niedzielę (4 października) - aktorzy o godz. 16.00 wystąpią w Domu Kultury. Podróż Maszy i Niedźwiedzia zaplanowana jest na miesiąc. Program „Teatr Polska” finansowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Spektakl „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie jest moja kasza"/wideo: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Dla rodziny

2020-12-02, godz. 16:22 Ściągnij i zacznij ratować jedzenie. Aplikacja „Too good to go" już w regionie Mieszkańcy regionu mogą uratować pełnowartościową żywność przed zmarnowaniem. W Bydgoszczy ruszyła aplikacja „Too good to go', w czwartek wystartuje też w Tor ... » więcej 2020-12-02, godz. 06:15 Kalendarze adwentowe online! Sprawdź jak to działa [wideo] Każdego roku przedświąteczny czas był okazją do spotkań i warsztatów. Tym razem będzie nieco inaczej, bo spotkania odbywają się w przestrzeni wirtualnej. Kale ... » więcej 2020-12-01, godz. 09:39 Prezent na święta dla męża - najlepsze pomysły [reklama] Boże Narodzenie to idealna okazja, aby sprawić radość swojej drugiej połówce. Na co dzień bowiem, często mijamy się w biegu i niekiedy, brakuje czasu nawet na ... » więcej 2020-11-30, godz. 20:10 Samobójstw wśród dzieci i młodzieży coraz więcej. Radni sejmiku chcą to zmienić - 10 proc. dzieci wymaga pomocy psychiatrycznej - mówiła dr Małgorzata Dąbkowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży podczas po ... » więcej 2020-11-27, godz. 14:04 Hojność w pandemii się nie zmienia! Trwa akcja Szlachetna Paczka Trwają przygotowania do finału Szlachetnej Paczki. Mimo pandemii koronawirusa i surowych obostrzeń sanitarnych wolontariusze nie rezygnują w tym roku z niesie ... » więcej 2020-11-26, godz. 10:10 Wielka wyprawa na drugi koniec miasta. Słuchowisko dla dzieci w PR PiK Bydgoski Teatr Kameralny, w ramach akcji „Poczytaj mi”, przygotował słuchowisko dla dzieci - „Wielką wyprawę na drugi koniec miasta” Szymona Jachimka. Można j ... » więcej 2020-11-24, godz. 16:18 Andrzejkowe know-how z Muzeum Etnograficznego w Toruniu [wideo] Muzeum Etnograficzne w Toruniu w swoich filmowych opowieściach sięgnęło do tradycji wróżb andrzejkowych. » więcej 2020-11-23, godz. 14:43 Święta w gronie domowników lub w gronie do 5 osób? Jest taki projekt - W konsultacjach jest projekt rozporządzenia ograniczającego liczbę osób m.in. w czasie świąt, który ma zachęcić do tego, aby przy wigilijnym stole była tylk ... » więcej 2020-11-22, godz. 20:05 „Ferie to będzie kumulacja ludzi w jednym terminie". Apel z Zakopanego do rządu Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula chce w poniedziałek spotkać się z radą miasta i włodarzami ościennych gmin, aby wypracować wspólne stanowisko i apel do rzą ... » więcej 2020-11-22, godz. 14:00 „Operowy zawrót głowy" popularny w Internecie. Maciej Figas o spektaklu „Operowy zawrót głowy' zawrócił w głowie już wielu tysiącom odbiorców. Licznik wyświetleń na YouTube przekroczył ponad 6 tysięcy wyświetleń, a trzeba przyjąć, ... » więcej
1234567