Środa, 25 listopada 2020 r.   Imieniny: Erazma, Katarzyny
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-08-26, 17:21 Justyna Morawska/Redakcja

Pałac Młodzieży nabiera wiatru w żagle! Zapisy na zajęcia dodatkowe!

Bydgoski Pałac Młodzieży. Na zdjęciu tuż przed zakończeniem prac remontowych./fot. bydgoszcz.pl
Bydgoski Pałac Młodzieży. Na zdjęciu tuż przed zakończeniem prac remontowych./fot. bydgoszcz.pl
Miejsc jest coraz mniej, więc niech zainteresowani nie tracą czasu i czym prędzej zapiszą swoje pociechy na zajęcia sportowe, naukowe, rekreacyjne, itp. Każdego roku propozycje Pałacu Młodzieży cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w tym roku.
W Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej dzieci mogą wziąć udział zajęciach sportowych takich jak: koszykówka, siatkówka, pływanie, a nawet karate. Dla uzdolnionych muzycznie dostępna będzie nauka gry na instrumentach oraz zajęcia wokalne. Nie zabraknie również teatru, nauki tańca, czy też warsztatów fotograficznych. Dodatkowo placówka prowadzi naukę języków obcych, w ofercie są m.in. język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański i włoski. Z kolei Dziecięca Akademia sztuki swoją ofertę kieruję już do dzieci od 3 roku życia.

Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Pod linkiem: https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszcz

Z wypełnionym i wydrukowanym wnioskiem należy skierować się do placówki. Pracownicy z Pałacu Młodzieży czekają codziennie w godzinach od 10.00-16.00 w wyznaczonym namiocie oraz od 1.09-7.09 w godzinach 11.00-19.00 wewnątrz budynku.

Kandydaci zamieszkali poza obszarem miasta Bydgoszcz i powiatu bydgoskiego, mogą być przyjęci na zajęcia, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego miasto nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Szczegóły na stronie: Pałąc Młodzieży - rekrutacja

Dla rodziny

2020-11-24, godz. 16:18 Andrzejkowe know-how z Muzeum Etnograficznego w Toruniu [wideo] Muzeum Etnograficzne w Toruniu w swoich filmowych opowieściach sięgnęło do tradycji wróżb andrzejkowych. » więcej 2020-11-23, godz. 14:43 Święta w gronie domowników lub w gronie do 5 osób? Jest taki projekt - W konsultacjach jest projekt rozporządzenia ograniczającego liczbę osób m.in. w czasie świąt, który ma zachęcić do tego, aby przy wigilijnym stole była tylk ... » więcej 2020-11-23, godz. 07:03 Wielka wyprawa na drugi koniec miasta. Słuchowisko dla dzieci w PR PiK Bydgoski Teatr Kameralny, w ramach akcji „Poczytaj mi”, przygotował słuchowisko dla dzieci - „Wielką wyprawę na drugi koniec miasta” Szymona Jachimka. Można j ... » więcej 2020-11-22, godz. 20:05 „Ferie to będzie kumulacja ludzi w jednym terminie". Apel z Zakopanego do rządu Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula chce w poniedziałek spotkać się z radą miasta i włodarzami ościennych gmin, aby wypracować wspólne stanowisko i apel do rzą ... » więcej 2020-11-22, godz. 14:00 „Operowy zawrót głowy" popularny w Internecie. Maciej Figas o spektaklu „Operowy zawrót głowy' zawrócił w głowie już wielu tysiącom odbiorców. Licznik wyświetleń na YouTube przekroczył ponad 6 tysięcy wyświetleń, a trzeba przyjąć, ... » więcej 2020-11-20, godz. 09:14 Dzieci mają swoje prawa. Czy dorośli ich przestrzegają? Różnie z tym bywa... 20 listopada przypada międzynarodowy i ogólnopolski Dzień Praw Dziecka Zapytaliśmy, przede wszystkim tych najmłodszych, jak to jest z ich prawami, czy dorośli ... » więcej 2020-11-19, godz. 12:15 Festiwal „Piąty Ocean” przeniósł się do sieci. Święto Podróżników w Świeciu Trzy dni, dziesięciu prelegentów, wszystkie wykłady online. W Świeciu rozpoczyna się w czwartek (19 listopada) IV Festiwal Podróżników „Piąty Ocean'. Miłośnic ... » więcej 2020-11-18, godz. 14:44 Będą wręczać certyfikaty „Szkoła Przyjazna Wodzie”. Nabór do programu już trwa Do uczniów szkół podstawowych skierowany jest program „Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni!”. Nabór właśnie się rozpoczął. » więcej 2020-11-18, godz. 14:00 Góra prezentów dla chorych dzieci. „Żeby listopad nie był smutny" [wideo] Kolorowe prezenty trafiły dziś do małych pacjentów Szpitala im. Jurasza i Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Dary to efekt akcji zorganizowanej przez Stowarzy ... » więcej 2020-11-17, godz. 15:20 W rodzinie jest potencjał, którego nie ma nigdzie indziej Rozmowy z rodzicami, psychologami i innymi ekspertami mają być częścią programu „Rodzina na antenie” finansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społe ... » więcej
1234567