Wtorek, 14 lipca 2020 r.   Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila
DK nr 91 między Włocławkiem a Kowalem - wypadek. Jeden pas ruchu w kierunku Łodzi jest zablokowany
DK nr 91 między Włocławkiem a Kowalem - wypadek. Jeden pas ruchu w kierunku Łodzi jest zablokowany
DK nr 91 między Włocławkiem a Kowalem - wypadek. Jeden pas ruchu w kierunku Łodzi jest zablokowany
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
jazda
2020-05-24, 19:44 Tomasz Kaźmierski

Takie cuda, tak blisko Bydgoszczy. Natura potrafi nas zachwycić! [wideo, zdjęcia]

Wycieczka nad Kotomierzankę. Fot. Tomasz Kaźmierski
Wycieczka nad Kotomierzankę. Fot. Tomasz Kaźmierski
Nie trzeba zbyt daleko jechać by podziwiać piękne przyrodniczo miejsca - to w obecnych czasach pandemii świetny sposób również na zbliżające się wakacje.
To urocze miejsce znajduje się około 20 km od Bydgoszczy, zatem możemy wybrać się tam nawet całą rodziną na wycieczkę rowerową. Wystarczy wyjechać z Bydgoszczy, np z Myślęcinka w stronę Maksymilianowa - jedziemy bezpieczną leśną drogą. W okolicach Maksymilianowa kierujemy się w stronę nowej drogi ekspresowej S5 i przejeżdżamy nad nią wiaduktem. Znów jesteśmy w lesie, zatem kierujemy się w stronę Bożenkowa i małej osady Nowy Mostek.

Przepływa tam rzeczka - Kotomierzanka. Na początku swojego biegu, od strony Pruszcza, płynie przez pola i, niestety, przypomina rów melioracyjny, ale charakter rzeczki zmienia w lesie. Warto zrobić zdjęcia małej kamiennej przeprawy w osadzie Nowy Mostek, później Kotomierzanka meandruje, sporo tam zwalonych drzew czy urwisk. Ktoś kto kocha przyrodę będzie zachwycony. Różne odcienie zieleni i aktywne o te porze roku ptaki dopełniają tego obrazu. Prowadząc rowery, a później jadąc, możemy zmierzać wzdłuż rzeki w stronę Bożenkowa II, a następnie asfaltem do Bożenkowa. Kolejny raz przejeżdżamy nad ekspresówką i jesteśmy w Janowie, skąd dojeżdżamy do ścieżki rowerowej Bydgoszcz - Koronowo i wracamy do miasta. Łączny dystans to niecałe 50 km, po drodze można było piknikować czy odpocząć, jest to zatem wypad dla rodziny nawet z dziećmi w wieku szkolnym.
Mostek nad Kotomierzanką. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Nad Kotomierzanką w lesie. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Nad Kotomierzanką w lesie. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Nad Kotomierzanką w lesie. Wideo: Tomasz Kaźmierski

Dla rodziny

2020-07-14, godz. 09:10 Forodońskie „Europodwórka" coraz bliżej! Wolontariusze przejdą testy Już po raz dziesiąty odbędzie się organizowany przez Fundację „Wiatrak” projekt „Europodwórka”. W tym roku do Bydgoszczy przyjedzie 12 zagranicznych wolontari ... » więcej 2020-07-14, godz. 07:04 Rusałki, mówiące ptaki i Królowa Nocy. Wakacje w Muzeum Etnograficznym „Wehikuł czasu”, „Bajeczny czwartek”, „Etnoigraszki” oraz piątki z przewodnikiem w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce - to wakacyjne wydarz ... » więcej 2020-07-13, godz. 18:48 Ma tylko dwa miesiące, a już walczy o życie. Mały Nikodem potrzebuje pomocy! Paweł i Kamila Topolińscy z Bydgoszczy od tygodnia wiedzą, że ich syn zaczął umierać. Nikoś ma szansę na przeżycie, jednak pilnie potrzebuje leczenia, które j ... » więcej 2020-07-13, godz. 07:06 Pamięć potrzebuje obrazów. Bydgoska delegatura IPN zaprasza na kilka wystaw Setna rocznica plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu, setna rocznica Bitwy Warszawskiej i 40. rocznica powstania 'Solidarności'. To trzy wydarzenia, do któ ... » więcej 2020-07-12, godz. 17:10 Koronowo zdecydowało: plac zabaw będzie dezynfekowany i używany Już w najbliższy poniedziałek, 13 lipca, Koronowo otwiera plac zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie. Co dwie godziny plac ma być dezynfek ... » więcej 2020-07-12, godz. 08:00 Ołówki, igły i nici w młodych dłoniach - zamiast smartfona. Spotkanie z modą i historią Poznają, zaprojektują i uszyją. Kreacje z okresu dwudziestolecia międzywojennego powstaną podczas warsztatów pod hasłem „Moda Wyzwolona”. Projekt po raz drugi ... » więcej 2020-07-11, godz. 07:20 Dobroczynność na fali! Oni płyną, i pieniądze płyną na konto hospicjum Kajakiem z Warszawy do Gdańska. Dawid Rojek i Grzegorz Jasionowicz z Rzeszowa, płyną Wisłą, by pomóc chorym dzieciom. Mają do pokonania ponad 450 km. W piątek ... » więcej 2020-07-10, godz. 07:54 Mammobus jeździ po regionie. Sprawdź, gdzie i kiedy parkuje u Ciebie [harmonogram] Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Warto regularnie robić badania, by wykryć go jak najwcześniej. Nie trzeba daleko jecha ... » więcej 2020-07-09, godz. 09:30 Kto pomoże niepełnosprawnym dotrzeć na wybory? Rodzina, znajomi Przed nami kolejna tura wyborów, co dla niektórych wyborców, przede wszystkim starszych wiekiem i niepełnosprawnych, wiąże się z problemem z dotarciem i wejśc ... » więcej 2020-07-09, godz. 07:15 Oni pomagają dorosłym i dzieciom w przejściu niełatwej drogi do...rodziny Samorząd województwa, kwotą dwóch milionów stu pięćdziesięciu tysięcy złotych, wsparł dwie organizacje z regionu zajmujące się adopcją dzieci i opieką nad rod ... » więcej
1234567