Sobota, 18 stycznia 2020 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2020-01-10, 13:25 Agnieszka Marszał

Witajcie w naszej bajce! Spotkanie z panem Kleksem we Włocławku

Plakat włocławskiego przedstawienia./fot. Facebook/ Teatr Impresaryjny Włocławek
Plakat włocławskiego przedstawienia./fot. Facebook/ Teatr Impresaryjny Włocławek
W Teatrze Impresaryjnym we Włocławku w piątek (10.01.) premiera „Akademii Pana Kleksa". Na scenie wystąpią aktorzy Teatru Skene. Autorem adaptacji i reżyserem spektaklu jest Mieczysław Synakiewicz.
- Wydaje mi się, że nikt do końca dokładnie nie przeczytał „Pana Kleksa". Wydawało się, po filmie szczególnie, że to jest taka wesoła komedyjka. Dla mnie to jest horror kończący się bardzo bardzo tragicznie - mówi Mieczysław Synakiewicz.

Akcja przenosi nas do akademii dla chłopców, prowadzonej przez ekscentrycznego tytułowego Ambrożego Kleksa. W szkole tej, nie uczy się tabliczki mnożenia, gramatyki, fizyki czy chemii… Tam Pan Kleks swoim uczniom otwiera głowy i nalewa do nich oleju. Są więc dziwne przygody, niesamowite sytuacje i dużo dobrej zabawy.

Fikcja miesza się nieustannie z rzeczywistością i już nie wiadomo, czy cały ten świat tworzony przez pana Kleksa jest realny, czy jest to tylko ułuda, która po przebudzeniu znika. Warto przez tę jedną godzinę spędzoną w teatrze zanurzyć się w nierealnej, ale pięknej fantazji…

Premiera spektaklu w piątek, o godz. o 18.00. „Akademię Pana Kleksa" będzie też można zobaczyć we włocławskim teatrze w niedzielę (12.01.) o godz.11.00.
„Pan Kleks" we Włocławku

Dla rodziny

2020-01-18, godz. 18:51 „Poczytaj mi", czyli pierwszy cykl dla dzieci. Teatr Kameralny powoli się rozkręca Teatr Kameralny w Bydgoszczy rozpoczął w sobotę cykl spotkań dla dzieci „Poczytaj mi'. To projekt edukacyjny, który instytucja realizuje w partnerstwie z Woje ... » więcej 2020-01-17, godz. 09:27 Warto utrwalać rodzinne wspomnienia! Wygraj piękny album dla Babci Zbliża się Dzień Babci. Z tej okazji mamy piękne prezenty dla Babć, które można wygrać w naszym konkursie - album „Drzewo rodowe naszej rodziny' i trzy książk ... » więcej 2020-01-17, godz. 07:39 Teatralna magia. Co się stanie, gdy Alicja pójdzie za Białym Królikiem? Wielkie emocje - i przygody - czekają na widzów Teatru Wilama Horzycy w Toruniu. Zapewni je spektakl „Alicja w Krainie Czarów', którego premiera odbędzie się ... » więcej 2020-01-16, godz. 12:41 Więcej miejsc dla maluchów. Otwarcie rozbudowanego przedszkola w Świeciu Trzy miliony złotych kosztowała rozbudowa przedszkola Motylek w Świeciu. Inwestycja była konieczna, bo placówka pękała w szwach. » więcej 2020-01-13, godz. 11:22 Dla par starających się o dziecko. Dr Jacek Skórczewski o naprotechnologii Klub Dyskusyjny Ciekawi Życia z Bydgoszczy zaprasza na wykład dr Jacka Skórczewskiego - specjalisty ginekologa-położnika pt. 'Skuteczność naprotechnologii'. » więcej 2020-01-07, godz. 14:03 O komunikacji na lądzie, wodzie i w powietrzu. Nowa wystawa w „Młynie Wiedzy” Jak wygląda dźwięk w zapisie graficznym, jak brzmi w próżni, jak posługiwać się kodem flagowym i rurofonem - tego wszystkiego dowiedzieć można się na nowej wy ... » więcej 2020-01-07, godz. 12:05 Masz małe dziecko i chcesz być aktywny zawodowo? Są pieniądze dla rodziców Rozpoczyna się drugi nabór wniosków w wojewódzkim projekcie „Aktywna Mama, aktywny Tata”. Rodzice mogą liczyć na wsparcie do nawet 800 zł miesięcznie. » więcej 2020-01-07, godz. 08:15 Z choinką najlepiej pożegnać się w ekologicznym stylu. Co z nią zrobić? Drzewka świąteczne wkrótce znikną z naszych domów. Podpowiadamy, wspólnie z bydgoskim ratuszem, co zrobić z choinką, gdzie ją wyrzucić, albo jak ją wykorzysta ... » więcej 2020-01-03, godz. 13:57 Młyńskie Koło  kręci się w centrum Bydgoszczy. Zimowe wesołe miasteczko Tuż obok wesołego miasteczka na Placu Teatralnym w Bydgoszczy stanęło Młyńskie Koło. Kręci się od piątku (3 stycznia). » więcej
1234567