Piątek, 10 lipca 2020 r.   Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Weź udział! Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY-POLSKIE RADIO Pi
2019-09-27, 16:21 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

Nie spać, zwiedzać! Dziś w Toruniu, naukowcy nie pozwolą zmrużyć oka!

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu./fot. Facebook
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu./fot. Facebook
W piątek (27.09.) drzwi Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu będą bardzo długo otwarte! Przed nami „Noc Naukowców" pełna eksperymentów, wykładów, pokazów i warsztatów, i to nie tylko w Młynie, ale też w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży oraz w namiocie archeologów na parkingu. Naukowa noc potrwa do północy!
Zwiedzanie wystaw w Młynie zaplanowano w trzech turach o 18.00, 20.00 i 22.00.

- Atrakcją nocy ponownie będzie pokaz eksperymentu „beczka Pascala" - wyjaśnia Marcin Centkowski rzecznik Młyna Wiedzy. - Naukowcy wejdą na dach naszego centrum i przy pomocy niewielkiej ilości wody będą próbowali rozbić baniak o pojemności 54 litrów. Spotkamy także tej nocy przedstawicieli świata matematyki, biologii. Po raz drugi testujemy formułę, która w zeszłym roku bardzo fajnie się sprawdziła: w Patio Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży naukowcy będą wygłaszali dziesięciominutowe prezentacje na temat m.in.: czym jest komórka macierzysta, czym jest alkohol. Natomiast w namiocie na dziedzińcu, historycy i archeolodzy opowiedzą, jak w średniowieczu przygotowywano się do przechowywania żywności na zimę.
Materiał Iwony Muszytowskiej - Rzeszotek

Dla rodziny

2020-07-09, godz. 09:30 Kto pomoże niepełnosprawnym dotrzeć na wybory? Rodzina, znajomi Przed nami kolejna tura wyborów, co dla niektórych wyborców, przede wszystkim starszych wiekiem i niepełnosprawnych, wiąże się z problemem z dotarciem i wejśc ... » więcej 2020-07-09, godz. 07:15 Oni pomagają dorosłym i dzieciom w przejściu niełatwej drogi do...rodziny Samorząd województwa, kwotą dwóch milionów stu pięćdziesięciu tysięcy złotych, wsparł dwie organizacje z regionu zajmujące się adopcją dzieci i opieką nad rod ... » więcej 2020-07-08, godz. 18:16 Wiceministrowie w klubie "Światłownia": niepełnosprawni wciąż mają pod górę Wiceministrowie Iwona Michałek i Paweł Wdówik, przedstawiciele Resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zadeklarowali w Bydgoszczy, że zajmą się likwidacj ... » więcej 2020-07-08, godz. 14:02 Z policjantami tropiła przestępców. Teraz Horda odchodzi na emeryturę Kolejny z bydgoskich psów policyjnych, po latach służby, przechodzi na emeryturę, którą spędzi w domu swojego przewodnika. Za lata pracy i zaangażowanie podzi ... » więcej 2020-07-07, godz. 13:21 Są wytyczne GIS, ale place zabaw w Bydgoszczy ciągle zamknięte. Dlaczego? Place zabaw w Bydgoszczy są ciągle oficjalnie zamknięte, pomimo wytycznych GIS. Niektórzy rodzice i dzieci nic sobie z zakazów nie robią. - Kiedy wreszcie ofi ... » więcej 2020-07-07, godz. 11:46 Przedwojenna barka i scena na wodzie. Pierwszy rejs „Przygody” po latach [film z drona] Przedwojenna „Przygoda' na nowym kursie. Nadwiślańska Organizacja Turystyczna przejęła za symboliczną złotówkę barkę, która przez lata służyła toruńskim wodni ... » więcej 2020-07-06, godz. 11:25 Wakacyjny poradnik turysty. To warto wiedzieć Wakacje nad morzem, w górach, a może w zagranicznym kurorcie? Lato w pełni. Niestety towarzyszem naszych tegorocznych podróży może być koronawirus. Po zmianie ... » więcej 2020-07-05, godz. 17:34 190 km płynęli wpław przez Brdę. Dla dwojga chorych dzieci [wideo, zdjęcia] Zmęczeni, ale szczęśliwi wyszli na brzeg. Dwaj nurkowie wpław przepłynęli Brdę. Wszystko po to, by pomóc chorym dzieciom. » więcej 2020-07-05, godz. 16:32 Radiowe Centrum Wakacyjnych Podróży: jezioro Głęboczek, Tuchola i okolice [zdjęcia] Wraz z naszymi Słuchaczami tworzymy wakacyjny przewodnik po Kujawach i Pomorzu. W naszym konkursie mamy pierwszą laureatkę - Pani Ewa poleca Tucholę i okolice. » więcej 2020-07-05, godz. 12:52 Węże, pająki, patyczaki na wystawie. Targi terrarystyczne w Toruniu Jaszczurki, węże, żółwie, ptaszniki, owady - to tylko część zwierząt, które można kupić podczas trwających w Toruniu targów terrarystycznych. » więcej
1234567