Środa, 03 czerwca 2020 r.   Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-06-06, 09:40 Redakcja

Baw się i wspieraj dzieci. Salezjańskie Dni Młodości w Bydgoszczy

Festyn odbywa się na placu przy parafii św. Marka w Bydgoszczy/fot. Archiwum
Festyn odbywa się na placu przy parafii św. Marka w Bydgoszczy/fot. Archiwum
„Świętość jest także dla Ciebie” - to hasło XVII Salezjańskich Dni Młodości, które odbędą się w weekend (8-9 czerwca) w bydgoskim Fordonie.
Festyn rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 przy ul. Salezjańskiej 1, na placu przy parafii św. Marka. Tego dnia można będzie zobaczyć m. in. występy iluzjonisty Zbigniewa Brzozowskiego. Sobotnim gościem XVII SDM będzie też Szkoła Tańca Adelante, a muzyczny show na scenie zaprezentuje Rafał Bladowski, niewidomy uczeń Ośrodka im. Braille’a w Bydgoszczy. W sobotę dzieci będą mogły zobaczyć też alpaki, a wieczorem zaplanowano seans dla nich w kinie letnim.

W niedzielę SDM rozpoczyna się od godz. 11.00. Można będzie uczestniczyć w eksperymentach naukowych przeprowadzonych przez Profesora Ciekawskiego. Pokaz swoich umiejętności dadzą strażacy. Wystąpi zespół Płomienie i młodzieżowa orkiestra Camerata. 9 czerwca będzie także możliwość zbadania wzroku.

Podczas całego festynu będzie można wspomóc salezjańskie dzieło pracy z dziećmi i młodzieży w trakcie specjalnego kiermaszu, na którym wystawi się m.in. stoisko z biżuterią oraz pchli targ. Nowością podczas tegorocznych SDM będzie możliwość wystawienia swoich rzeczy, sprzedaży lub ich wymiana (kontakt - tel. 660-778-290). - Będzie także coś dla ciała: grochówka z wojskowego kotła, kiełbaska z grilla, ciasto domowej roboty – zapowiadają organizatorzy. - Będzie też zbiórka publiczna. Losowanie głównej nagrody - niespodzianki odbędzie się w niedzielę wieczorem.

Dochód z SDM przeznaczony jest na całoroczną działalność Oratorium Dominiczek.

Dla rodziny

2020-06-02, godz. 15:10 Edyta Herbuś sadziła łąkę i drzewa, a potem sprzątała las z harcerzami W poniedziałek przyjechała do Nadleśnictwa Runowo, gdzie posiała łąkę kwietną i uczestniczyła w sadzeniu drzew. We wtorek z młodzieżą sprzątała śmieci w lesie. » więcej 2020-06-02, godz. 12:00 Odmrażanie basenów, siłowni, parków rozrywki, sal zabaw. Ale na nowych zasadach - Od 6 czerwca zaczną znów działać m.in. kluby fitness, parki rozrywki, baseny, sale zabaw i siłownie; funkcjonowanie wznowią też organizatorzy kongresów i ta ... » więcej 2020-06-01, godz. 09:15 Wirtualne zabawy z okazji Dnia Dziecka proponowała Caritas. Były też prezenty! Gry, zabawy i występy artystyczne przygotowała Caritas z okazji Dnia Dziecka. Przez koronawirusa część programu była online - mówi ks. Daniel Adamowicz, dyrek ... » więcej 2020-05-31, godz. 15:32 Dzień Dziecka w Baju Pomorskim online. Przygotowano przedstawienie! Dzień Dziecka z Jasiem i Małgosią. To propozycja toruńskiego Teatru Baj Pomorski dedykowana dzieciom, dostępna od dziś do jutra online. » więcej 2020-05-31, godz. 14:46 Petycja w sprawie umożliwienia porodów rodzinnych w szpitalu w Toruniu W takiej chwili kobieta nie może być sama. Potrzebuje wsparcia najbliższej osoby i trzeba jej to umożliwić - piszą autorki internetowej petycji do dyrekcji Wo ... » więcej 2020-05-31, godz. 08:30 Dzień Dziecka w Biskupinie - zaproszenie do poszukiwania skarbów „Na tropie skradzionych skarbów” to tytuł gry terenowej przygotowanej przez Muzeum Archeologiczne w Biskupinie z okazji Dnia Dziecka. W tym roku obchody trwaj ... » więcej 2020-05-29, godz. 14:47 Najpiękniej udekorowali domy, okna i ogrody na 100. urodziny Jana Pawła II [zdjęcia] Panie Anna Duda-Nowicka i Brygida Sommerfeld oraz Pan Michał Gurzyński to laureaci konkursu „Urodziny papieża w moim domu”, wybrani przez jury w Polskim Radiu ... » więcej 2020-05-28, godz. 19:32 W Sejmie o zmianach w regulaminie ws. komisji ds. pedofilii Posłowie poparli w czwartek projekt zmian w regulaminie Sejmu, które mają umożliwić powołanie przedstawicieli izby do komisji ds. zwalczania pedofilii: przewo ... » więcej 2020-05-28, godz. 09:38 Przedstawiciele każdej grupy przejdą jeden etap. Pielgrzymki w czasie epidemii Czy w tym roku wyruszą z naszego regionu pielgrzymki na Jasną Górę? Jeśli się odbędą, to w zupełnie inne formie niż dotąd. » więcej 2020-05-27, godz. 15:25 Procesje Bożego Ciała będą w tym roku kameralne albo w ogóle się nie odbędą Czy w regionie kujawsko-pomorskim odbędą się w tym roku procesje Bożego Ciała? Kanclerz Kurii Biskupiej w Bydgoszczy ks. Grzegorz Nowak mówi, że w tej chwili ... » więcej
1234567