Niedziela, 21 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa / Przeniesiono Bydgoski Węzeł Radiowy do wilii przy ul. Gdańskiej 50 (1945)
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2019-04-04, 09:04 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Targi Familijne. Tu znajdziesz wszystko, co Bydgoszcz oferuje rodzinom

Filharmonia Pomorska promować będzie koncerty dla dzieci z cyklu „Od brzuszka do uszka maluszka” i „Akademia Wiolimisia”/fot. materiały filharmonii
Filharmonia Pomorska promować będzie koncerty dla dzieci z cyklu „Od brzuszka do uszka maluszka” i „Akademia Wiolimisia”/fot. materiały filharmonii
Stoiska, warsztaty chustonoszenia, porady pediatry czy spotkanie ze specjalistami ze szkoły rodzenia, a do tego liczne atrakcje dla dzieci. W najbliższą  niedzielę (7 kwietnia) w Bydgoszczy odbędą się Targi Familijne.
- To będą targi, ale jednocześnie zabawa. Spotka się świat kultury ze small biznesem – zapowiadają organizatorki Karolina Kołakowska i Justyna Szulczewska.

Na imprezie pojawi się m.in. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna z festiwalem „LiterObrazki” i ofertą swoich filii. Filharmonia Pomorska promować będzie koncerty dla dzieci z cyklu „Od brzuszka do uszka maluszka” i „Akademia Wiolimisia”, a Urząd Miasta – bydgoską kartę rodziny 3 plus.

- Swój udział w targach zapowiedzieli też społecznicy – m.in. Kasia Kołodziejczyk, która będzie promować karmienie piersią – będzie mówiła m.in., gdzie można uzyskać pomoc – zapowiadają organizatorki. - Nie zabraknie oczywiście stoisk z produktami, które są niezbędne w życiu każdej rodziny, posiadającej dzieci, czyli różnego rodzaju akcesoriami, ubrankami, zabawkami.

Jednocześnie jednak impreza zaoferuje wiele atrakcji dla najmłodszych – będą m.in. różnego rodzaju animacje i warsztaty, zabawy z piłką nożną, konkursy z nagrodami, Roboprojekt, robienie baniek mydlanych, pokazy tańca itd. Wszystko po to, żeby pokazać, co Bydgoszcz ma do zaoferowania całym rodzinom
 
Targi Familijne odbędą się w niedzielę (7 kwietnia) w godz. 10.00-17.00 w hali tenisowej kompleksu Zawiszy przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy.
Zapowiedź Bogumiły Wresiło

Dla rodziny

2019-04-17, godz. 12:05 Namawiają, by uczyć dzieci gry na instrumentach. "Muzyka rozwija i uwrażliwia" Bydgoska szkoła muzyczna zakończyła nabór na nowy rok szkolny. Chętnych nie brakowało. - Dobrze, gdy dzieci potrafią grać nawet, jeśli wybiorą inną przyszłość ... » więcej 2019-04-15, godz. 10:08 Kolorowanki, zwierzęta i litery. Konkurs dla dzieci przed Festiwalem Literobrazki Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zachęca dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Literobrazkowa kolorowanka”. Prace dostarczyć należy ... » więcej 2019-04-15, godz. 08:11 Eksperci: odczulanie to jedyna metoda, która może wyleczyć z alergii Zastosowanie immunoterapii alergenowej, powszechnie określanej jako odczulanie, jest jedyną metodą, która może wyleczyć pacjenta z alergii - przypominają eksp ... » więcej 2019-04-10, godz. 13:10 Superbohater musi być kreatywny! Spotkania z artystami dla dzieci i młodzieży Toruńska Agenda Kulturalna organizuje bezpłatny cykl kreatywnych spotkań z artystami, adresowany do najmłodszych, pt. 'Superbohaterowie'. W piątek (12.04.) za ... » więcej 2019-04-10, godz. 07:05 „Baśń o toruńskich piernikach” - po raz pierwszy po polsku XIX-wieczna opowieść niemieckiej pisarki i dziennikarki Elise P » więcej 2019-04-08, godz. 18:41 Ocean to pikuś. Niezwykłe spotkanie z pisarzem-podróżnikiem - Na początku wydawało mi się nudne tak płynąć kajakiem przez ocean, ale gdy Olek Doba zaczął mi opowiadać o swoich przygodach, już wiedziałem, że mam bohater ... » więcej 2019-04-03, godz. 17:40 „Pchła Szachrajka” zachwyca dzieci. Nie chcą wychodzić z teatru W spektaklu „Pchła Szachrajka” zachwyca zwłaszcza niezwykle dynamiczna gra trójki aktorów - Michaliny Rodak, Pawła Gilewskiego i Marcina Zawodzińskiego, którz ... » więcej 2019-03-30, godz. 11:30 Dzieci lubią misie, więc na scenie niedźwiedź! Nowy spektakl w Baju Pomorskim Ona jest niesforna, on gruboskórny, ale świetnie się dogadują i mieszkają razem w domku w lesie. Niedźwiedź i Misza to bohaterowie najnowszego przedstawienia, ... » więcej 2019-03-30, godz. 08:58 Skrzypce, wiolonczela czy fortepian? Drzwi otwarte w szkole muzycznej Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Rubinsteina w Bydgoszczy kończy nabór do szkół muzycznych pierwszego stopnia na rok 2019/2020. » więcej
1234567