Piątek, 07 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Kajetana, Doroty, Sykstusa
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli » Magazyn Literacki
2019-02-03, 18:23 Adam Droździk

Styczeń

27 stycznia 2019

W 2018 roku Fundacja Kult Kultury prowadziła warsztaty, których efektem była gazetka "Wolność jest w nas" i książka pt. "Moja wolność". W audycji Bogumiły Wresiło m.in. o tym niecodziennym projekcie. W cyklu "Książki pod lupą" Igor Brejdygant opowiadał o swojej powieści pt. "Rysa". Zajrzeliśmy do najnowszej książki wizjonera, filantropa i przedsiębiorcy - "Co naprawdę myśli Elon Musk".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 27.01.2019

20 stycznia 2019

10-letni Jiftach Matyja zanurzony w lekturze książki Stephena Hawkinga i Lucy Hawking. Fot. Antonina Matyja
10-letni Jiftach Matyja zanurzony w lekturze książki Stephena Hawkinga i Lucy Hawking. Fot. Antonina Matyja
W audycji Bogumiły Wresiło spotkanie z Moniką Wiśniewską, autorką książki "Polska dziewczyna - w pogoni za angielskim snem". Jiftach Matyja, dziesięciolatek, przeczytał książkę "Jerzy i tajny klucz do Wszechświata" Stephena Hawkinga i Lucy Hawking. Jakie odniósł wrażenia po lekturze? Opowiemy w programie. Do posłuchania także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 20.01.2019

13 stycznia 2018

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek jedna recenzję i dwa spotkania z autorami, Anną Karpińska z Torunia oraz Cezarym Czyżewskim z Bydgoszczy. Można było wygrać książkę Helen Russell pt. "Atlas szczęścia". Rozdaliśmy także kolejny audiobook "Inny Most", w którym torunianie czytają dla bydgoszczan fragmenty książki Jerzego Sulimy Kamińskiego pt. "Most Królowej Jadwigi". Pojawił się także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa o książce pt. "Śmierć komandora".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 13.01.2019

6 stycznia 2019

W pierwszej w 2019 audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek, m.in. polecane książki: "Polskie Himalaje" pióra Janusza Kurczaba oraz "Spaceman" autorstwa Michaela Massimino. W audycji także kolejny odcinek cyklu pt. "Książki pod lupą", a w nim rozmowa z Anną Kowalczyk - autorką książki pt. "Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich". Można było również wygrać e-book pt. "Inny Most" - projekt Łukasza Ignasińskiego, w którym torunianie czytają dla bydgoszczan fragmenty książki Jerzego Sulimy Kamińskiego "Most Królowej Jadwigi". Na jej podstawie powstało 12 odcinków, które prezentowaliśmy naszym Słuchaczom w ubiegłym roku, których można wysłuchać wchodząc w zakładkę "Torunianie czytają bydgoszczanom" na marginesie strony naszej audycji.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 06.01.2019