Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli

Magazyn Literacki

dla tych, którzy lubią zanurzać się w lekturze...
dla tych, którzy lubią zanurzać się w lekturze...
To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.


Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Od 2018 roku audycji ponownie funkcjonowała samodzielnie.

Nie zmieniając formuły ani pory, od początku 2019 roku audycja brzmi na naszej antenie pod tytułem "Czytanie nie boli" . Warto zapamiętać! :)

10 listopada 2019

Audycja Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 10.11.2019

3 listopada 2019

W magazynie literackim z cyklu ”Czytanie nie boli” jak zwykle recenzje atrakcyjnych książek na listopadowe wieczory, które można było wygrać. Tym razem Bogumiła Wresiło przygotowała dwa tytuły: najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej pt. „Pokrzyk” oraz propozycję Eduardo Mendozy, ukochanego hiszpańskiego pisarza Polaków, pt. „Król przyjmuje”. W cyklu „Książki pod Lupą” mowa była o tegorocznej Nagrodzie Nike dla książki Mariusza Szczygła pt. „Nie ma”.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 03.11.2019
12