Niedziela, 16 grudnia 2018 r.   Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji
Polskie Radio PiK » Od deski do deski

Magazyn Literacki

To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

16 grudnia - jak zawsze recenzja i szansa na wygranie książki. Tym razem będzie to dzieło Shirley Jackson pt. "Nawiedzony dom". W audycji również druga odsłona spotkania z amerykańską pisarką Reginą Brett, która w listopadzie br. gościła na Kujawach i Pomorzu. Przy okazji będzie można wygrać najnowszą książkę Reginy Brett, pt. "Mów własnym głosem". W magazynie także ostatnia odsłona cyklu "Inny most", w którym znani torunianie czytają dla bydgoszczan fragmenty "Mostu Królowej Jadwigi". Ostatni odcinek powieści Jerzego Sulimy Kamińskiego przeczyta autor przedsięwzięcia, toruńskiaktor Łukasz Ignasiński.

Do wysłuchania audycji zaprasza Bogumiła Wresiło.