Środa, 01 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Teodory, Grażyny, Ireny / Prima Aprilis
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli » Magazyn Literacki
2019-10-31, 15:47 Adam Droździk

Październik

27 października 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek jak zwykle recenzje książek, które również można było wygrać. Pierwsza propozycja to „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”, którą napisał Mirosław Wlekły, a rekomendowała Agnieszka Holland. Druga propozycja, którą przygotował Wojtek Sobociński, to „Gad. Spowiedź klawisza” autorstwa Pawła Kapusty. W audycji tradycyjnie pojawił się kolejny odcinek cyklu „Książki pod lupą”, a w nim rozmowa Marka Ławrynowicza z Joanną Burgiełł, autorką debiutanckiego zbioru opowiadań pt. „Osobodramy”.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 27.10.2019

20 października 2019

W audycji Bogumiły Wresiło wspomnienie zmarłego 14 października br. znakomitego polskiego rysownika, ilustratora i grafika, autora komiksów oraz książek - Bohdana Butenko. Przypominamy wywiad z twórcą zarejestrowany przy okazji wizyty Bohdana Butenki w Toruniu. W cyklu „Książki pod lupą” o nowej książce Wita Szostaka. Ponadto recenzje książek do wygrania w konkursach, m.in. w recenzji najnowsza pozycja Małgorzaty Czyńskiej i Katarzyny Gębarowskiej, pt. „Zawód: Fotografistka”.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 20.10.2019

13 października 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek oczywiście o sukcesie Olgi Tokarczuk, która została laureatką literackiej nagrody Nobla. Z tej okazji autorka audycji sięga po archiwalny odcinek cyklu „Książki pod Lupą”, poświęcony swego czasu właśnie twórczości tej pisarki. Ponadto polecane i recenzowane książki, które można było wygrać w konkursach: „Marzycielka” autorstwa Katarzyny Michalak i poradnik „Zły dotyk. Nie”.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 13.10.2019

6 października 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek jak zwykle pojawiły się recenzje i konkursy, a proponowane książki można było wygrać. Przedmiotem rywalizacji Słuchaczy były książki „Anna Jagiellonka” autorstwa Magdaleny Niedźwiedzkiej oraz „P.S. Kocham Cię na zawsze” pióra irlandzkiej pisarki o nazwisku Cecelia Ahern. Ponadto w audycji pojawił się kolejny odcinek cyklu „Książki pod lupą” w nim rozmowa o książce Anny Fryczkowskiej pt. „Wdowinek”.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 06.10.2019