Poniedziałek, 28 września 2020 r.   Imieniny: Wacława, Tymona, Marka
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli » Magazyn Literacki
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-09-30, 14:24 Adam Droździk

Wrzesień

29 września 2019

Co kryją "Taśmy rodzinne", o czym opowiadają? W cyklu "Książki pod lupą" w audycji Bogumiły Wresiło o swojej książce opowiadał Maciej Marcisz. Oprócz tego znalazły się recenzje dwóch książek: "Olszany. Powrót do domu" Agnieszki Litorowicz-Siegert oraz "Trzy bieguny" Leszka Cichego i Marka Kamińskiego.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 29.09.2019

22 września 2019

Audycja Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek z cyklu "Czytanie nie boli", zostało zdominowane przez rozmowy z pisarzami i krytykami literackimi. Ewa Dąbska zaprezentowała wywiad z Agatą Passent, natomiast gościem cyklu "Książki pod lupą" był Tadeusz Bartoś, który Katarzynie Staszczyk opowiadał o swojej debiutanckiej książce pt. "Mnich". Wojtek Sobociński rekomendował książkę Katarzyny Puzyńskiej pt. "Policjanci bez munduru", którą można było wygrać.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 22.09.2019

15 września 2019

W audycji Bogumiły Wresiło tym razem dla fanów żużla oraz dla tych, którzy właśnie przystępują do egzaminu na prawo jazdy... Znalazły się recenzje i szansa na wygranie dwóch książek: „Żużel w PRL-u” Roberta Nogi i „Lusterko, ramię, kierunkowskaz” - Dorthe Nors. Na miłośników twórczości Johnny'ego Casha czekała autobiografia artysty.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 15.09.2019

8 września 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek jak zwykle pojawiły się recenzje i konkursy. Tym razem polecaliśmy dwie książki. Pierwsza to „Barbara Radziwiłłówna. Zmierz Jagiellonów” autorstwa Magdaleny Niedźwieckiej. Druga to „Sztuka ścigania się w deszczu” Gartha Steina. Książka to doczekała się ekranizacji i film właśnie oglądać można w kinach. W audycji zabrzmiał także kolejny odcinek cyklu „Książki pod lupą”, a w nim rozmowa z Aleksandrą Zielińską o jej najnowszej książce pt. „Sorge”.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 08.09.2019

1 września 2019

W 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w audycji Bogumiły Wresiło o książce Karola Małcużyńskiego pt. „Oskarżeni nie przyznają się do winy” opowiadał Wojciech Sobociński. Naszymi audycji byli: profesor Piotr Zwierzchowski i profesor Mariusz Guzek, którzy opowiadali o ich wspólnej książce pt. „Sąsiedzi. Film o bydgoskim wrześniu 1939”. Premiera książki odbędzie się 3 września w bydgoskim kinie „Pomorzanin” i połączona będzie z repremierą filmu Aleksandra Ścibora-Rylskiego pt. „Sąsiedzi”.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 01.09.2019