Czwartek, 24 września 2020 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli » Magazyn Literacki
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-08-02, 16:49 Adam Droździk

Lipiec

28 lipca 2019

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. Charlie LeDuff amerykański pisarz i reporter. Absolwent Uniwersytetu Michigan. Pracował w „The New York Times”, publikował w „The Detroit News”. Laureat Pulitzera. Mówiliśmy o jego najnowszej książce - „Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje”. Było też coś dla miłośników gór, w tym niezwykły album fotograficzny „Przedwojenne Tatry. Zakopane, Podhale” autorstwa Macieja Pinkwarta.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 28.07.2019

21 lipca 2019

Przemysław Semczuk ze swoim najnowszym kryminałem pt. „To nie przypadek”. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Przemysław Semczuk ze swoim najnowszym kryminałem pt. „To nie przypadek”. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek pojawiły się bardzo zróżnicowane propozycje. Magda Jasińska zaproponowała książkę Moniki Sławeckiej pt. „Balet, który niszczy”, a toruński dziennikarz i pisarz Przemysław Semczuk opowiedział o swoim najnowszym kryminale „To nie przypadek”. Posłuchaliśmy także fragmentów książki pt. „Pamiętnik księgarza”, której autorem jest Shaun Bythell.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 21.07.2019

14 lipca 2019

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. "Fajbus - 997 przypadków z życia" - wywiad Magdy Omilianowicz z Michałem Fajbusiewiczem, w recenzji Wojciecha Sobocińskiego. Gościem w audycji był Jarosław Klonowski, urodzony w Bydgoszczy autor książek z pogranicza fantasy, kryminału i horroru. W cyklu "Książki pod lupą" Wacław Holewiński opowiadał o swojej najnowszej powieści pt. "Pogrom 1906".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 14.07.2019

7 lipca 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek jak zwykle polecane i recenzowane książki, które można było wygrać. Wojtek Sobociński sięgnął po książkę pt. "Zaginiony kontynent. Podróże po prowincjonalnej Ameryce". Toruńska pisarka Kamila Cudnik opowiadała o swoim literackim debiucie pt. "Historie miłosne. W audycji zabrzmiał także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 07.07.2019