Niedziela, 06 grudnia 2020 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli » Magazyn Literacki
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-05-27, 12:09 Redakcja

Kwiecień

28 kwietnia 2019

Anna Karpińska w Polskim Radiu PiK. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Anna Karpińska w Polskim Radiu PiK. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek spotkanie z toruńską pisarką Anną Karpińską i rozmowa o jej najnowszej książce pt. "Bezpieczny port" - drugim tomie serii pt. "Rodzinne szarady". Znalazła się także propozycja Magdy Jasińskiej pt. "Myśmy się uodpornili. Rozmowy o dojrzałości" - rozmawiają Jerzy Stuhr i ks. Andrzej Luter. Pojawił się również kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa o współczesnej dramaturgii ukraińskiej.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 28.04.2019

21 kwietnia 2019

Recenzja i szansa na wygranie książki "Pokonać mur" o Marinie Abramović. Spotkanie z Elżbietą Kantorek i Zdzisławem Prussem, twórcami "Bydgoskiego Leksykonu Plastycznego". Barbara Klicka przedstawia swoją powieść, której akcja rozgrywa się w... Ciechocinku. Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 21.04.2019

14 kwietnia 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek spotkaliśmy się z Anetą Jadowską i jej zbiorem opowiadań pt. "Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne". W ofercie znalazły się także "Odkrywcy kontynentów. Pod żaglami na krawędź świata" pióra Marcina Przewoźniaka oraz "W dwa lata dookoła świata 1926-1928" autorstwa Doroty i Dariusza Grochalów. W cyklu "Książki pod lupą" zabrzmiała rozmowa o książce "Śmierć Komandora. Część druga", której autorem jest Haruki Murakami.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 14.04.2019

7 kwietnia 2019

W audycji Bogumiły Wresiło dwie recenzje i dwie książki na wiosenne popołudnia i wieczory: "Pomiędzy nami góry" oraz "Strażniczka miodu i pszczół". Do tego, kolejny fragment powieści Joanny Bator, pt. "Ciemno, prawie noc". W audycji zabrzmiał także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim przybliżymy postać ukraińskiego pisarza Jurija Wynnyczuka.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 07.04.2019