Środa, 23 września 2020 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli » Magazyn Literacki
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-05-27, 12:08 Redakcja

Maj

26 maja 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek wiele spotkań, szczególnie tych w tytułach proponowanych książek. Wysłuchaliśmy rozmowy Magdaleny Jasińskiej z Magdaleną Witkiewicz, autorką książki pt. "Jeszcze się kiedyś spotkamy". Znalazła się także recenzja książki Małgorzaty Garkowskiej, pt. "Spotkamy się przypadkiem". W audycji zabrzmiał również kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa o wznowieniu książek Urke-Nachalnika "Życiorys własny przestępcy" oraz "Żywe grobowce".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 26.05.2019

19 maja 2019

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. o książce pt. "Wada", najnowszej powieści Roberta Małeckiego, pisarza pochodzącego z Torunia. Oprócz tego bydgoszczanin Adam Piekarski i jego niezwykłe, dwutomowe dzieło o historii Ameryki Północnej i o słynnej wyprawie, która miała przetrzeć szlak pierwszym osadnikom. W cyklu pt. "Książki pod lupą" opowiadaliśmy o... haiku.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 19.05.2019

12 maja 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek znów było regionalnie, a to za sprawą toruńskich i bydgoskich pisarzy oraz dziennikarzy. Spotkaliśmy się z Przemysławem Semczukiem, z którym rozmawialiśmy o dwóch książkach "Wybrałem Polskę" oraz "Kryptonim Frankenstein". Było też o książce autorstwa Krystyny Starczak-Kozłowskiej, pt. "Życie na przełomie. Opowieść o Andrzeju Szwalbe". W audycji zabrzmiał także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa o powieści Dominica Smitha, pt. "Ostatni obraz Sary de Vos".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 12.05.2019

5 maja 2019

O III Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. W cyklu Książki pod Lupą ''Migawki'' Claudio Magrisa. Jak zawsze, recenzja książki, tym razem ''Kurier z Warszawy - Jan Nowak Jeziorański''. Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 5.05.2019