Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
Polskie Radio PiK » Klasyka Rocka

Muzeum Rockowych Brzmień

Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Audycja ukazująca historię muzyki rockowej, jej rozwój i wpływ na współczesny obraz gatunku. Kamienie milowe rocka – sztandarowe hity i szeroki wachlarz stylistyk wywodzących się ze wspólnego, rockowego źródła. Najwybitniejsze postaci gatunku rockowego (polskie i zagraniczne) i wydarzenia z historii z nimi właśnie związane – w odniesieniu do kalendarium muzycznego i biografii legendarnych przedstawicieli świata muzyki rockowej.

W audycji obok przebojów legend rocka można zaznaczać aktualne wydarzenia związane z aktywnymi jeszcze przecież przedstawicielami tego gatunku – zapowiedzi koncertowe, premiery płytowe.

W miarę możliwości spotkań z legendami rocka, w środowej audycji pojawiać się mogą goście – wywiady żywe i rejestrowane.

W skrzynce pod adresem rock@radiopik.pl czekamy na sugestie Słuchaczy dotyczące tytułów, które powinny znaleźć się wśród pereł klasyki rocka. Państwa głosy mogą zainspirować kształt kolejnych środowych spotkań. Zaprasza Adam Droździk.

W najbliższej audycji

22 maja - środowy wieczór, rozgrzany w końcu majowym Słońcem, wypełnimy dźwiękami podążającymi za ważnymi datami w rockowym kalendarium. Zabrzmią m.in. THE DOORS, JOE COCKER, QUEEN, BOB DYLAN i KANSAS. W propozycjach naszych Słuchaczy znalazły się tym razem: THE FACES, DIRE STRAITS i DAVID GILMOUR. Sięgniemy po kolejny hit CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL i przekonamy się, kto pojedzie na czerwcowy koncert Johna Fogerty w Dolinie Charlotty... Co jeszcze? O tym przekonamy się po godz. 22.03.

KLASYKA ROCKA w Polskim Radiu PiK. Zaprasza Adam Droździk.

John Fogerty w Dolinie Charlotty