Środa, 19 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory
Polskie Radio PiK » Wolna i Niepodległa

Wolna i Niepodległa

16 grudnia 2018

Niemcy wobec sprawy polskiej w okresie I wojny światowej - na ten temat mówił w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy historyk, prof. Albert Kotowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W audycji Roberta Erdmanna obszerna relacja z tego wykładu. Towarzyszyły jej fragmenty niepublikowanego dziennika burmistrza Bydgoszczy w czasie I wojny Hugo Wolffa.
Polskie Radio PiK - Wolna i Niepodległa z 16.12.2018

9 grudnia 2018

W kolejnej audycji Roberta Erdmanna z cyklu "Wolna i Niepodległa" zabrzmiała druga część opowieści o Orlętach - ze Lwowa, Przemyśla i Płocka oraz o kresowych korzeniach Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Opowiadali o tym: historyk prof. Piotr Semków z Akademii Marynarki Wojennej oraz historyk i politolog dr Adam Ostanek z Wojskowej Akademii Technicznej. Naukowcy gościli w Bydgoszczy na zaproszenie Instytutu Pamięci Narodowej, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów oraz Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Wolna i Niepodległa z 09.12.2018

2 grudnia 2018

W pierwszą niedzielę grudnia w audycji Roberta Erdmanna zabrzmiała pierwsza część opowieści o Orlętach - ze Lwowa, Przemyśla i Płocka oraz o kresowych korzeniach Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Opowiadali o tym: historyk prof. Piotr Semków z Akademii Marynarki Wojennej oraz historyk i politolog dr Adam Ostanek z Wojskowej Akademii Techniczna). Naukowcy gościli w Bydgoszczy na zaproszenie Instytutu Pamięci Narodowej, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów oraz Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Wolna i Niepodległa z 02.12.2018
12