Piątek, 15 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Leopolda
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia

Regionalny Punkt Widzenia

15 listopada 2019

Posłowie i senatorowie rozpoczęli pracę. W audycji z cyklu „Regionalny Punkt Widzenia” zapytamy o najważniejsze wyzwania kadencji parlamentu i rozmawiać będziemy o roli jaką może odegrać Senat i walce o najważniejsze stanowisko w państwie.

Gośćmi w audycji Michała Słobodziana będą:
  • prof. Magdalena Mateja, medioznawca z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
  • prof. Janusz Golinowski, politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • dr Sławomir Sadowski, politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

14 listopada 2019 - Tęsknota

Dlaczego tęsknimy? O złych i dobrych aspektach tęsknoty. Tęsknota a nostalgia. Jak sobie radzić z nadmierną i obezwładniającą tęsknotą?

Goście Ewy Dąbskiej:
- dr Elżbieta Okońska - pedagog UKW, prezes Fundacji Laboratorium Bezpieczeństwa;
- Nadia Kostrzewa - Nowak - psycholog i psychoterapeuta;
- dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK;
- dr Wojciech Trempała - socjolog i politolog UKW.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 14.11.2019

12 listopada 2019

W audycji Magdy Jasińskiej z cyklu „Regionalny Punkt Widzenia” opowieść o Ignacym Janie Paderewskim, - wielkim Polaku, patriocie, pianiście, kompozytorze.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 12.11.2019

11 listopada 2019 - powtórka

Historia rodziny Komierowskich. Ten jeden z najstarszych rodów w Polsce przez wiele wieków związany był z Komierowem na Krajnie. W audycji odwiedziliśmy pałac, który po latach niszczenia odzyskał dawny blask.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punt Widzenia z 1.11.2019

7 listopada 2019 - Siła woli

Co to jest siła woli i jakie jest jej znaczenie w naszym życiu? Siła woli a sukces, umiejętność radzenia sobie z porażką i walka z nałogami i złymi nawykami. Czy i jak można pracować nad zwiększeniem siły woli?

Goście Ewy Dąbskiej:
- Anna Michalak - psycholog;
- prof. Roman Leppert - pedagog UKW;
- dr Michał Cichoracki - socjolog i filozof WSG;
- dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 07.11.2019

6 listopada 2019 - powtórka

Region Kujaw i Pomorza jest prekursorem rozwoju rolnictwa ekologicznego. Tylko w okolicach Brodnicy działa około stu ekologicznych gospodarstw. Na czym polega eko-uprawa? Jak odróżnić ją od tradycyjnej? Dlaczego rolnictwo ekologiczne to wciąż niewielka część naszej gospodarki? Czy jest szansa, że zdrowa żywność będzie tańsza?
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 6.11.2019

5 listopada 2019

Bohaterem audycji Magdy Jasińskiej z cyklu „Regionalny Punkt Widzenia” był Bogdan Paprocki. Gdyby żył w innych czasach, czy zrobiłby światową karierę? W tym roku minęło sto lat od jego narodzin. Życiorys miał nietypowy - nie skończył żadnej akademii muzycznej, pobierał jedynie prywatne lekcje i to nieregularnie, a mimo to stanowi pewne odniesienie i wzorzec dla współczesnych pokoleń śpiewaków. Urodził się w Toruniu, ale to miasto nie odegrało jakiejś większej roli w jego życiu. Wokalną formę zachował przez ponad pół wieku, co jest rzeczą u tenorów niespotykaną. Miał 88 lat, gdy wystąpił w Operze Narodowej w galowym przedstawieniu „Halki”, z okazji 150. rocznicy jej premiery w Warszawie. O Bogdanie Paprockim, jego ciekawym życiorysie, ale też o konkursie wokalnym, który za tydzień startuje po raz pierwszy w Bydgoszczy, opowiadał dyrektor konkursu - Adam Zdunikowski.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 05.11.2019

4 listopada 2019 - powtórka

Doprowadzili do gminy internet. Zorganizowali kino. Uczą młodych ludzi spełniać marzenia. Seniorom organizują wolny czas. Dbają o młode matki. W audycji "Regionalny Punkt Widzenia" spotkamy się z aktywnymi mieszkańcami gminy Płużnica w powiecie wąbrzeskim. Władze gminy od lat aktywnie współpracują z organizacjami pozarządowymi. Jaki jest tego efekt? Odpowiedź w audycji emitowanej z Płużnicy.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 4.11.2019

2 listopada 2019

Jak uporać się ze śmiercią kogoś bliskiego? Jak o stracie rozmawiać z dziećmi?
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 2.11.2019
1234567