Niedziela, 25 października 2020 r.   Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka
Ogłoszenie własne nadawcy

CIRCUS MUNDI - słuchowisko w odcinkach

Od 12 maja w „PiK-owej Kawiarence” prezentujemy kolejne odcinki słuchowiska opartego na powstającym dramacie autorstwa Jarosława Jakubowskiego pt. „Circus Mundi”.

Jest to rodzaj dziennika, reportażu przedstawiającego sytuację, w jakiej znaleźli się artyści Coco i Rico. Cyrk jest jedynym i całym światem, jaki znają, ich sens istnienia sprowadza się do pracy w cyrku, są uzależnieni od kontaktu z publicznością, dla niej żyją.

Autor próbuje opisać świat widziany oczami pary „klaunów na wycugu”, jak sam na początku każdego odcinka dramatu ich określa. Jarosław Jakubowski obserwuje swoich bohaterów dość chłodnym okiem, dzięki czemu ich emocje, system wartości, stosunek do świata - tak sprzed, jak i w trakcie pandemii - możemy obserwować niemalże jak pod mikroskopem.

Proces powstawania dramatu w odcinkach z perypetiami Coco i Rico jest ledwie rozpoczęty. Nikt nie wie jak potoczy a tym bardziej zakończy się ta historia…


  • Wystąpili: Izabela Dąbrowska i Sebastian Konrad
  • Scenariusz: Jarosław Jakubowski
  • Adaptacja i reżyseria: Sebastian Konrad
  • Realizacja akustyczna i nagranie: Zbigniew Waraksa
  • Muzyka: Krzysztof Aleksander Janczak
  • Produkcja: Teatrologia.info / Teatr Z Dostawą / Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów.
źródło: Teatr Z Dostawą

Jarosław Jakubowski. Fot. archiwum PR PiK
Jarosław Jakubowski. Fot. archiwum PR PiK
Jarosław Jakubowski jest dramaturgiem i poetą znanym z takich dzieł, jak „Generał” czy „Znaki” - oba doczekały się inscenizacji w Teatrze Telewizji.

Teatr Z Dostawą prezentował dwie sztuki Jakubowskiego: „Kosmonauci” oraz „Incydent” w formie czytania publicznego na scenie Brawo, Bis! w Warszawie.

Bohaterami dramatu w odcinkach „Circus Mundi (w stanie kwarantanny)” są: Coco i Rico - para klaunów z nieczynnego z powodu pandemii cyrku „Mundi”.

źródło: Teatr Z Dostawą