Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka » W aromacie kultury...
2019-07-02, 22:21 Adam Droździk

Czerwiec

25 czerwca 2019

Alicja Dobrowolna i Ewa Dąbska w Polskim Radiu PiK
Alicja Dobrowolna i Ewa Dąbska w Polskim Radiu PiK
W audycji Ewy Dąbskiej o sobotnim maratonie improwizacji teatralnej "Nocne granie" w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy opowiadała Alicja Dobrowolna. Justyna Gongała z Galerii Wspólna zaprosiła na czwartkową wystawę pt. "Kwartet rodzinny". Zabrzmiał również głos Mieczysława Wasilewskiego.
Polskie Radio PiK - PiK-owa kawiarenka z 25.06.2019

18 czerwca 2019

W audycji Ewy Dąbskiej m.in. o rozpoczynających się 30 czerwca Międzynarodowych Spotkaniach Nieprzypadkowych "Oko nigdy nie śpi", które w tym roku odbędą się pod hasłem "Gra". Gośćmi "Pikowej Kawiarenki" byli: Marta Filipiak, Grzegorz Pleszyński i Jacek Puzinowski.
Polskie Radio PiK - PiK-owa kawiarenka z 18.06.2019

11 czerwca 2019

Teatr Polski w Bydgoszczy współtworzy międzynarodowy spektakl pt. "My, Europa, Uczta Narodów", będący koprodukcją z Teatrem L'Archipel w Perpignan. Premiera odbędzie się 7 lipca podczas Festiwalu w Avignon - jednego znajważniejszych festiwali teatralnych na świecie. W audycji Ewy Dąbskiej o tym wydarzeniu opowiadała Daria Sobik z Teatru Polskiego. Spotkaliśmy się również z Kamilą Klamut - aktorką i performerką, która w Bydgoszczy pokazała spektakl pt. "Camille".
Polskie Radio PiK - PiK-owa kawiarenka z 11.06.2019

4 czerwca 2019

W audycji Marek Noniewicz opowiadał o wystawie "Andrzej Maziec - Ocalić od zapomnienia", którą oglądać można w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, a także o ekspozycji pt. "Anomalia Naturalia", która pokazywana jest w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Gośćmi audycji Ewy Dąbskiej byli również: Arleta Szatkowska, Andrzej Stróż i Michał Zdeb, którzy zaproszali na dwa spektakle będące pilotem Festiwalu Teatralnego "Sytuacje/Relacje".
Polskie Radio PiK - PiK-owa kawiarenka z 04.06.2019