Środa, 05 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Literackie spotkania » Archiwum audycji » 2019
2019-10-31, 15:45 Adam Droździk

Październik

30 października 2019

28 października br. Bydgoski Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich obchodził 30-lecie swojej działalności. W ubiegłym tygodniu w „Literackich spotkaniach” Ewa Dąbska zapraszała Słuchaczy na to wydarzenie, a w dzisiejszym spotkaniu obszerna zeń relacja. Uroczystość odbyła się wczoraj w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Przybyło wielu gości, były medale, odznaczenia, gratulacje i spotkania. Rozmówcami Ewy Dąbskiej byli m.in. Zdzisław Pruss, Robert Mielhorski i Paweł Szydeł.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 30.10.2019

23 października 2019

W audycji Ewy Dąbskiej z cyklu „Literackie spotkania” mówimy o jubileuszu 30-lecia Bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W audycji goszczą: Jolanta Baziak, Wojciech Banach, Bartłomiej Siwiec i Małgorzata Grajewska.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 23.10.2019

16 października 2019

Dokładnie 41 lat temu Karol Wojtyła został papieżem. W "Literackich spotkaniach" mówić będziemy o literackim dorobku Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II. Gościem audycji będzie Andrzej Maria Marczewski, reżyser, którego można nazwać specjalistą od wystawień dramatów Wojtyły. Porozmawiamy o tych dramatach, nie zabraknie też poezji Jana Pawła II. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 16.10.2019

9 października 2019

Właśnie ukazał się dwudziesty, jubileuszowy numer bydgoskiego kwartalnika "Fabularie". Gośćmi „Literackich spotkań” byli twórcy czasopisma: Emilia Walczak, Karolina Sałdecka i Marek Maciejewski. Rozmawialiśmy o zawartości pisma, a także o dodatku, który po raz pierwszy został dołączony do kwartalnika. To antologia poetycka pt. „Dzieci wolności”, w której znalazły się teksty autorów urodzonych w 1989 roku. Gościem w audycji Ewy Dąbskiej był też muzyk Krzysztof Kobus, który opowiadał o swojej najnowszej płycie pt. „Twenty Five”.

Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 9.10.2019

2 października 2019

w "Literackich spotkaniach" Ewy Dąbskiej pojawiła się Agata Duda-Gracz, wybitna reżyserka i autorka tekstów scenicznych, obecnie przebywająca w Bydgoszczy w roli przewodniczącej jury Festiwalu Prapremier. W drugiej części audycji spotkaliśmy się z aktorkami, które na Festiwal Prapremier przygotowały performatywne czytanie tekstu legendarnej aktorki Haliny Mikołajskiej. Tak zatem rozmawialiśmy z Martyną Peszko, Dorotą Landowską, Małgorzatą Witkowską i Małgorzatą Trofimiuk.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 02.10.2019