Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Literackie spotkania

Literatura polska i jej twórcy

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
Audycja popularyzująca wiedzę o literaturze polskiej i jej twórcach. Trendy literackie, nowości wydawnicze i klasyka literatury. Rozmowy z pisarzami, literatami, eseistami i poetami.


13 listopada 2019

W sobotę, 16 listopada br. w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się sympozjum literacko-filozoficzne pod hasłem „Cały własny świat - poznawanie twórczości Krzysztofa Derdowskiego”. W audycji z cyklu „Literackie spotkania” Ewa Dąbska gości organizatorów tego sympozjum: prof. Marka Siwca i dr Grzegorza Grzmot-Bilskiego oraz Jana Kaję i Jacka Solińskiego z bydgoskiej „Galerii Autorskiej”. Zapraszamy Państwa na sesję, by porozmawiać o twórczości Krzysztofa Derdowskiego.

6 listopada 2019

Gościem "Literackich spotkań" był Roman Konik - pisarz, filozof i publicysta, z którym Ewa Dąbska rozmawiała o dwóch jego najnowszych książkach: "Leon Wyczółkowski. Portret malarza" i "Łowca światła". Pierwsza, to prywatna impresja na temat Wyczółkowskiego, jego życia i twórczości. Druga, to barwna opowieść o świecie XIX-wiecznego malarstwa polskiego widziana oczyma „Wyczóła”. Obie książki zostały świetnie napisane i przepięknie wydane.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 06.11.2019
12