Wtorek, 22 października 2019 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Literackie spotkania

Literatura polska i jej twórcy

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
Audycja popularyzująca wiedzę o literaturze polskiej i jej twórcach. Trendy literackie, nowości wydawnicze i klasyka literatury. Rozmowy z pisarzami, literatami, eseistami i poetami.


16 października 2019

Dokładnie 41 lat temu Karol Wojtyła został papieżem. W "Literackich spotkaniach" mówić będziemy o literackim dorobku Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II. Gościem audycji będzie Andrzej Maria Marczewski, reżyser, którego można nazwać specjalistą od wystawień dramatów Wojtyły. Porozmawiamy o tych dramatach, nie zabraknie też poezji Jana Pawła II. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 16.10.2019

9 października 2019

Właśnie ukazał się dwudziesty, jubileuszowy numer bydgoskiego kwartalnika "Fabularie". Gośćmi „Literackich spotkań” byli twórcy czasopisma: Emilia Walczak, Karolina Sałdecka i Marek Maciejewski. Rozmawialiśmy o zawartości pisma, a także o dodatku, który po raz pierwszy został dołączony do kwartalnika. To antologia poetycka pt. „Dzieci wolności”, w której znalazły się teksty autorów urodzonych w 1989 roku. Gościem w audycji Ewy Dąbskiej był też muzyk Krzysztof Kobus, który opowiadał o swojej najnowszej płycie pt. „Twenty Five”.

Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 9.10.2019

2 października 2019

w "Literackich spotkaniach" Ewy Dąbskiej pojawiła się Agata Duda-Gracz, wybitna reżyserka i autorka tekstów scenicznych, obecnie przebywająca w Bydgoszczy w roli przewodniczącej jury Festiwalu Prapremier. W drugiej części audycji spotkaliśmy się z aktorkami, które na Festiwal Prapremier przygotowały performatywne czytanie tekstu legendarnej aktorki Haliny Mikołajskiej. Tak zatem rozmawialiśmy z Martyną Peszko, Dorotą Landowską, Małgorzatą Witkowską i Małgorzatą Trofimiuk.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 02.10.2019
12