Niedziela, 23 lutego 2020 r.   Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Polskie Radio PiK » Radiokonferencja

Radiokonferencja

24 lutego 2020

Dotychczasowy przebieg kampanii wyborczej. Walkę o unijny budżet oraz ujawnione ostatnio nagranie rozmowy Leszka Millera z Janem Kulczykiem na temat Lecha Wałęsy.

Goście Marcina Kupczyka: Paweł Bokiej (PiS), Andrzej Kobiak (PO), Dariusz Kurzawa (PSL), Jan Szopinski (Nowa Lewica), Marcin Wroński (Porozumienie).

17 lutego 2020

O trwającej już kampanii prezydenckiej, o kryzysie politycznym w sprawie reformy sądów i o budżecie państwa oraz jego regionalnych konsekwencjach.

Goście Michała Jędryki: Dariusz Kurzawa (Koalicja Polska – PSL-Kukiz15), Antoni Mężydło (Koalicja Obywatelska), Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Rega (Prawo i Sprawiedliwość).

10 lutego 2020

Wystartowała kampania prezydencka. W Polsce gościł prezydent Francji. Powrót dyskusji na temat budowania metropolii w kilku częściach kraju. A także jak mają działać Zintegrowane Inwestycje Terytorialne ZiT w naszym regionie? Bydgoszcz i Toruń razem czy osobno? Goście Marcina Kupczyka: Ewa Kozanecka (PiS), Iwona Kozłowska (KO), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Jan Szopiński (Nowa Lewica), Zbigniew Sosnowski (PSL), Andrzej Walkowiak (Porozumienie).

3 lutego 2020

Rozmawialiśmy o klinczu w sprawie reformy sądów, o Brexicie i jego skutkach dla Polski i Unii Europejskiej, a także o zbliżającej się kampanii prezydenckiej w Polsce. Goście Michała Jędryki: Zbigniew Girzyński (PiS), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Iwona Kozłowska (PO), Robert Kwiatkowski (Lewica).

27 stycznia 2020

Ustawy sądowe trafiły na biurko prezydenta. W Izraelu i w Polsce obchodzono rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Lista kandydatów na prezydenta w zbliżających się wyborach. Goście Marcina Kupczyka: Andrzej Gross (PSL), Piotr Król (PiS), Arkadiusz Myrcha (POP), Jan Szopiński (SLD), Andrzej Walkowiak (Porozumienie).

20 stycznia 2020

Goście Radiokonferencji dyskutować będą o reformie sądownictwa i wydarzeniach związanych z tym procesem, w szczególności o ubiegłotygodniowej rezolucji Parlamentu Europejskiego, a także o związkach między polityką i historią w związku zarówno z setną rocznicą powrotu naszego regionu do wolnej Polski, jak i z zaostrzającą się kampanią propagandową Rosji przeciwko Polsce. Wspomnimy także o specustawie dotyczącej zwalczania ASF oraz o inicjatywie Jarosława Gowina, który ma przedstawić projekt ustawy chroniącej wolność słowa i badań na polskich uczelniach. Goście Michała Jędryki: Joanna Borowiak (PiS), Zbigniew Girzyński (PiS), Dariusz Kurzawa (PSL) i Marcin Sypniewski (Konfederacja).

13 stycznia 2020

Politycy z regionu komentują najnowsze wydarzenia polityczne:
- Prezydent nie pojedzie do Izraela na obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz;
- Czy marszałek Senatu miał prawo rozmawiać w Brukseli nt. ustaw sądowych i zaprosić do Polski przedstawicieli Komisji Weneckiej ?
- Reforma emerytur. Pieniądze z PFE przejdą do IKE lub ZUS. Czy rząd, jak mówi część opozycji, chce "złupić" Polaków?
Goście Marcina Kupczyka: Zbigniew Girzyński (PiS), Dariusz Kurzawa (PSL), Tomasz Lenz (PO), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Jan Szopiński (Lewica) Andrzej Walkowiak (Porozumienie).

30 grudnia 2019

Podsumowanie kończącego się roku w polityce. Prezydent Rosji niedawno obarczył Polskę współodpowiedzialnością za II wojnę światową. Goście Marcina Kupczyka: Damian Kaczan (Kukiz'15), Iwona Kozłowska (KO), Tomasz Latos (PiS), Ewa Mes (PSL), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Andrzej Walkowiak (Porozumienie).

23 grudnia 2019

O nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym oraz o ponownej próbie powołania w Bydgoszczy samodzielnej uczelni medycznej, po tym jak temat wrócił do Sejmu. Goście Marcina Kupczyka: Dariusz Kurzawa (PSL), Tomasz Latos (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO), Jan Szopiński (SLD), Andrzej Walkowiak (Porozumienie).

16 grudnia 2019

O ustanowieniu neutralności energetycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Do Sejmu wraca sprawa powołania w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego. Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na prezydenta. Połączenie Wiosny z SLD. Goście Marcina Kupczyka: Andrzej Gross - (PSL), Bartosz Kownacki (PiS), Tomasz Lenz (PO), Jan Szopiński (SLD), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Marcin Wroński (Porozumienie).

1234567