Piątek, 30 października 2020 r.   Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Polskie Radio PiK » Radiokonferencja
Ogłoszenie własne nadawcy

Radiokonferencja

26 października 2020

Będziemy rozmawiać o sytuacji epidemicznej i o tym jak ona wpłynie na politykę, o sytuacji gospodarczej i czy Polska może uchronić się przed kryzysem w przypadku dalszego pogłębiania się epidemii. Będzie też o konsekwencjach orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za bezprawną eugeniczną przesłankę aborcji.
Goście Michała Jędryki: Adam Banaszak (Porozumienie), Tomasz Latos (PiS), Dariusz Kurzawa (PSL/Koalicja Polska), senator Antoni Mężydło (Koalicja Obywatelska).
Polskie Radio PiK - Radiokonferencja z 26.10.2020

19 października 2020

Goście "Radiokonferencji", politycy z regionu, skomentują sytuację związaną z pandemią, przyszłość ustawy o ochronie zwierząt, starcie nowych inicjatyw politycznych Rafała Trzaskowskiego oraz zatrzymaniu Romana Giertycha i Ryszarda Krauze.

Goście Marcina Kupczyka: Zbigniew Girzyńaki (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO/Koalicja Obywatelska), Krzysztof Baranowski (PSL/Koalicja Polska), Marcin Wroński (Porozumienie).
Polskie Radio PiK - Radiokonferencja z 19.10.2020

12 października 2020

Rozmowa o lawinowym wzroście epidemii i jej związkach z polityką i życiem społecznym, a także o rolniczych protestach i o dalszych losach „piątki dla zwierżat”, a także o projektowanych zmianach w opodatkowaniu spółek.

Goście Michała Jędryki: Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Tomasz Latos (PiS), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Jan Szopiński (Lewica).

5 października 2020

Goszczący w „Radiokonferencji” politycy z regionu komentować będą zmiany w rządzie, losy ustawy określanej jako „Piątka dla zwierząt”, która trafiła do Senatu oraz poszukają odpowiedzi na pytanie o przyszłość gazociągu Nord Stream 2 w kontekście apelu polskiego premiera o wstrzymanie jego budowy.

Zaproszenie do udziału w audycji Marcina Kupczyka przyjęli:
 • Tomasz Latos - Prawo i Sprawiedliwość;
 • Adam Banaszak - Porozumienie;
 • Ewa Mes - Polskie Stronnictwo Ludowe;
 • Tomasz Lenz - Platforma Obywatelska.

21 września 2020

Jakie są efekty głosowania ustawy o ochronie zwierząt? Czy utrzyma się rządząca krajem koalicja czy dojdzie do wcześniejszych wyborów? Co z unijną dyskusją o stanie praworządności w Polsce?

Goście Marcina Kupczyka: Piotr Król (PiS), Andrzej Walkowiak (Porozumienie), Dariusz Kurzawa (PSL), Patryk Wawrzyński (Koalicja Obywatelska).

14 września 2020

Zaproszenie do udziału w audycji przyjęli tym razem: poseł Zbigniew Girzyński Prawo i Sprawiedliwość, poseł Mariusz Kałużny, Solidarna Polska i poseł Jan Szopiński Lewica oraz marszałek Zbigniew Sosnowski, PSL. A rozmawiać będziemy między innymi o projekcie ustawy dotyczącym ochrony zwierząt, o obsadzeniu stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich a także o sytuacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

7 września 2020

W „Radiokonferencji” rozmawialiśmy m.in. o polskich wojnach kulturowych, nowej
strategii Ministerstwa Zdrowia, dotyczącej walki z epidemią, protestach przeciwko restrykcjom związanym z tą zarazą, a także o sytuacji politycznej na Białorusi i sytuacji demograficznej Polski.

Zaproszenie do udziału w audycji Michała Jędryki przyjęli:
 • Adam Banaszak - Porozumienie;
 • poseł Dariusz Kurzawa - PSL Koalicja Polska;
 • poseł Tomasz Latos - Prawo i Sprawiedliwość;
 • poseł Arkadiusz Myrcha - Koalicja Obywatelska.

31 sierpnia 2020

W „Radiokonferencji” politycy z regionu skomentują wydarzenia na Białorusi, przygotowania do nowego roku szkolnego w kontekście pandemii oraz pierwsze sondaże poparcia dla ruchów politycznych tworzonych przez Szymona Hołownię i Rafała Trzaskowskiego.

Zaproszenie do audycji Marcina Kupczyka przyjęli:
 • Tomasz Latos - Prawo i Sprawiedliwość;
 • Marcin Wroński - Porozumienie;
 • Tomasz Lenz - Koalicja Obywatelska;
 • Ewa Mes - Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska.
Polskie Radio PiK - Radiokonferencja z 31.08.2020

24 sierpnia 2020

W „Radiokonferencji” rozmawialiśmy m.in. o ostatnich zmianach w rządzie, na stanowisku Ministra Zdrowia i Ministra Spraw Zagranicznych, sytuacji na Białorusi oraz o sytuacji epidemicznej w Polsce i jej wpływie na życie społeczne, gospodarcze i polityczne.

Gośćmi w audycji Michała Jędryki byli:
 • poseł Krzysztof Gawkowski (Lewica),
 • poseł Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość),
 • poseł Dariusz Kurzawa (Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska),
 • Andrzej Walkowiak (Porozumienie).
1234567