Wtorek, 13 listopada 2018 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport

Muzyka i sport

Najbliższe transmisje:

  • 17. listopada godzina 17.30 siatkówka - PLUS LIGA - Chemik Bydgoszcz - GKS Katowice
  • 18. listopada godzina 17.00 siatkówka - LIGA SIATKÓWKI KOBIET - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła

  17.11. sobota 17.00-20.00

  W naszej sobotniej audycji "Muzyka i sport" relacja z meczu 8. kolejki PLUS LIGI. "Chemik", który doznał pięciu porażek z rzędu i nie zdobył przy tym żadnego punktu, zmierzy się z GKS-em Katowice i postara się o zwycięstwo. Bydgoscy siatkarze potrzebują przełamania, bo już dawno nie cieszyli się z sukcesu na parkiecie, a przypominamy, że dwa pierwsze mecze nowego sezonu wygrali gromadząc aż 5 punktów. W hali "Łuczniczka ich przeciwnikiem będzie drużyna z Katowic trenowana przez Piotra Gruszkę. Początek spotkania o 17.30, ale nasz sportowy program wystartuje już o 17.00.

  18.11. niedziela 17.00-20.00

  Siatkarki "Banku Pocztowego Pałacu" będą walczyć o ligowe punkty w hali "Łuczniczka". Bydgoski zespół podejmie "Enea PTPS" Piła w trzeciej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. Spotkania z pilankami zawsze gwarantowały wiele sportowych emocji, z tym że jakiś czas temu obydwa zespoły walczyły o medale mistrzostw Polski i należały do krajowej czołówki. Obecnie cele są znacznie inne, ale biorąc pod uwagę potencjał drużyn - możemy liczyć na wyrównany, dobry pojedynek. Trzymamy przy tym kciuki za "Pałac". Początek spotkania i naszego programu o 17.00.
    Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

    Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
    • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
    • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
    • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

    Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

    Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

    Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

    Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

    Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

    Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.