Czwartek, 09 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Marii, Dymitra, Heliodora
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport

Muzyka i sport

JUBILEUSZ RADIA 85 LAT - SPORT NA PRZESTRZENI LAT.


  • 12.04. niedziela 17.00-20.00

W świątecznym wydaniu audycji "Muzyka i sport" mówić będziemy o sporcie w historii naszej rozgłośni. Na 85-lecie Polskiego Radia "PiK" porozmawiamy o pierwszych programach sportowych, ich twórcach i bohaterach. Przypomnimy najważniejsze wydarzenia z udziałem zawodników z naszego regionu, którzy opowiedzą o zdobytych medalach i tytułach (przedstawimy wypowiedzi złotych medalistów olimpijskich z regionu). Mówić będziemy o imprezach i klubach związanych z nami od wielu lat. Naszymi gośćmi będą też dziennikarze, dzieki którym udało się stworzyć i rozwinąć programy sportowe na antenie "Polskiego Radia PiK".Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
  • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
  • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
  • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.