Czwartek, 22 października 2020 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport
Ogłoszenie własne nadawcy

Muzyka i sport

Najbliższe audycje:


  • 24.10. sobota 17.00 - SIATKÓWKA - TAURON Liga: Joker Świecie - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

SOBOTA 24.10. (17.00-20.00)

Historyczne derby regionu w Lidze Siatkówki Kobiet! Po raz pierwszy w ekstraklasie dojdzie do pojedynku zespołów z Bydgoszczy i Świecia. Pałac od lat rywalizuje w krajowej elicie, ale Joker to absolutny beniaminek. Spotkanie odbędzie w hali w Świeciu. Teoria mówi, że nieco więcej szans na zwycięstwo powinna mieć doświadczona drużyna z Bydgoszczy, ale to zespół gospodarzy jest wyżej w tabeli mając na koncie dwa wyjazdowe zwycięstwa z bardzo mocnymi przeciwnikami. Powinno zatem być bardzo ciekawie.
Polecamy naszą radiową relację, bo na razie wszystkie imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Startujemy o 17.00 i liczymy, że będziecie kibicować razem z nami.


Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
  • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
  • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
  • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.