Czwartek, 27 czerwca 2019 r.   Imieniny: Maryli, Władysława, Cyryla
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny » Salon klasyczny
2016-01-21, 21:29 Adam Droździk

Archiwum audycji

24 czerwca 2019

W audycji Magdy Jasińskiej i Ewy Dąbskiej zabrzmiały fragmenty koncertu pt. "Partytury na głosy zwierzęce" Marcina Gumieli, rozpoczynającego 2. edycję Festiwalu "Muzyka w Willi Blumwego". Koncert odbył się 20 czerwca br. w zabytkowej hali Fabryki Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy - zakładzie, którego początki datują się na 1865 r. Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Piotra Orawskiego oraz Polskie Radio PiK.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 24.06.2019

17 czerwca 2019

W audycji Ewy Dąbskiej i Magdy Jasińskiej rozmowa z pianistami, którzy w Filharmonii Pomorskiej oczarowali publiczność grając na sześciu fortepianach. Podsumowaliśmy Międzynarodowe Forum Perkusyjne, które towarzyszyło festiwalowi "Drums Fusion". Była też relacja z wydarzenia "3 x Moniuszko - Mistrz, Muzyka, Miasto", zorganizowanego przez Operę Śląską w Bytomiu. Nadszedł też czas, by zapowiedzieć 2. festiwal "Muzyka w willi Blumwego".
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 17.06.2019

10 czerwca 2019

W audycji Ewy Dąbskiej i Magdy Jasińskiej zabrzmiała retransmisja koncertu retransmisja koncertu pt. "Pory Roku Vivaldiego z Mistrzem"- to cykliczny koncert, który Filharmonia Pomorska prezentuje z okazji Święta Województwa w toruńskim Dworze Artusa. W roli mistrza, a właściwie mistrzyni, wystąpiła Anna Maria Staśkiewicz - pochodząca z Torunia skrzypaczka z wieloma sukcesami na swoim koncie. W partiach solowych zagrały obok niej wyłonione podczas przesłuchań uczennice Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy: Weronika Zych - flet, Małgorzata Bobińska - flet, Urszula Chmielewicz - skrzypce, Michalina Golz - skrzypce, oraz Julia Armińska - skrzypce.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 10.06.2019

3 czerwca 2019

Gośćmi audycji Ewy Dąbskiej i Magdy Jasińskiej byli: Paweł Kowalski - pianista, który wystąpił z recitalem w Pałacu w Lubostroniu oraz Joanna Wnuk-Nazarowa - kompozytorka, której najnowsze dzieło zostało niedawno wykonane w Filharmonii Pomorskiej. W studiu Polskiego Radia PiK pojawiło się także rodzeństwo Benedicte i Pierre'a Langrand - dyplomanci Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 03.06.2019
12