Sobota, 23 marca 2019 r.   Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny » Salon klasyczny » Archiwum audycji » 2018
2018-07-02, 16:53 Adam Droździk

Czerwiec

25 czerwca 2018

Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 25.06.2018
W audycji Ewy Dąbskiej i Magdy Jasińskiej m.in. spotkanie z Jose Mario Florencio, dyrygentem i nowo powołanym dyrektorem artystycznym Opery Bałtyckiej, a także fragmenty płyty "GAMBA SONATAS" Krzysztofa i Anny Firlus.

18 czerwca 2018

Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 18.06.2018
W audycji Ewy Dąbskiej i Magdy Jasińskiej zabrzmiały fragmenty płyty Ray'a Hena pt. "The Golden Age". Mówiłyśmy również o pracach przy nagraniu płyty opery "Halka" Stanisława Moniuszki w bydgoskiej Operze Nova i jubileuszu solistów tejże Opery - Małgorzaty i Janusza Ratajczaków.

11 czerwca 2018

Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 11.06.2018
W audycji Ewy Dąbskiej i Magdy Jasińskiej retransmisja koncertu z Mistrzem. "Cztery Pory Roku" Vivaldiego i koncert skrzypcowy a-moll Bacha w wykonaniu Capelli Bydgostiensis z koncertmistrzem Sebastianem Czają. W roli Mistrza - skrzypek, Jan Stanienda. Zagrali z nim młodzi skrzypkowie - uczniowie szkół muzycznych w Bydgoszczy i Golubiu Dobrzyniu. Koncert odbył się w Dworze Artusa w Toruniu z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

4 czerwca 2018

Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 04.06.2018
W audycji Ewy Dąbskiej i Magdy Jasińskiej powróciliśmy do spotkania z Krzysztofem Jakowiczem, a więc i do jego ubiegłorocznego koncertu w sali toruńskiego Dworu Artusa, kiedy to Krzysztof Jakowicz zagrał "Cztery pory roku" Vivaldiego wraz z uczennicami Szkół Muzycznych z naszego regionu. Spotkaliśmy się również z Patrycją Piekutowską, znaną skrzypaczką, której życie znacznie zmieniło się po urodzeniu synów. Naszym rozmówcą był również Antoni Cyganowski, syn Patrycji Piekutowskiej, którego prace plastyczne wystawione zostały w pałacu w Lubostroniu.