Poniedziałek, 21 września 2020 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny
Ogłoszenie własne nadawcy

Salon klasyczny

Wieczorne spotkania z klasyką

Relacje z wydarzeń muzycznych w regionie; rozmowy z wykonawcami, twórcami, relacje z koncertów, spektakli operowych; prezentacja młodych artystów regionu – laureatów konkursów muzycznych, stypendystów, uczniów klasy talentów; prezentacja dokonań Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i innych instytucji artystycznych: Filharmonii Pomorskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Nova, szkół muzycznych, Towarzystwa Muzycznego i innych... Także nowości wydawnicze - fragmenty najnowszych nagrań.

18 września 2020

W dniu inauguracji Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego zaprosimy na kolejne koncerty i zapowiemy koncert w ramach IV festiwalu Musica Antique Collegium Bydgostiensis. Gośćmi Salonu będą Cezary Nelkowski, z-ca dyrektora Filharmonii Pomorskiej oraz Ewa Witczak, wiolonczelistka i dyrektor festiwalu w hołdzie Andrzejowi Szwalbemu.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 18.09.2020

11 września 2020

W „Salonie klasycznym” Magdy Jasińskiej relacja z koncertu „Z maseczką i humorem” w bydgoskiej Operze Nova. Na tydzień przed inauguracją Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego w koronie, przypomnienie jednej z rozmów z Krzysztofem Pendereckim, zarejestrowanej przed kilkoma laty w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 11.09.2020

4 września 2020

W „Salonie klasycznym” Magdy Jasińskiej zagościli dyrektorzy: bydgoskiej Opery Nova - Maciej Figas i Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego - Maciej Puto, zapraszając na nowy sezon artystyczny. Poznaliśmy też Małgorzatę Chojnacką - nową szefową baletu Opery Nova w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 04.09.2020
12