Środa, 17 października 2018 r.   Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego
Polskie Radio PiK » Magazyn Na Zdrowie

Trzymamy rękę na pulsie

Trzymamy rękę na pulsie, w przenośni i dosłownie! Mówimy o najważniejszych problemach zdrowotnych z jakimi borykają się pacjenci. Omawiamy również zmiany w funkcjonowaniu służby zdrowia, nowe rozwiązania w medycynie i nowinki technologiczne.

Dużą część Magazynu poświęcamy profilaktyce zdrowotnej. Prezentujemy programy i akcje prozdrowotne. Zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje.

Promujemy również zdrowy styl życia. Zachęcamy do stosowania dobrze zbilansowanych diet i aktywności fizycznej.

W najbliższej audycji...

13 października 2018 - w audycji m.in: Pierwszy w Polsce i zarazem drugi w Europie zabieg wszczepienia innowacyjnej protezy stawu ramiennego. Parlament nadal będzie pracował nad projektem obywatelskim likwidującym obowiązek szczepień dzieci, mimo negatywnego stanowiska rządu w tej sprawie. Od 1 grudnia elektroniczne zwolnienia, od nowego roku e-recepty. Resort zdrowia zapowiada dotrzymanie terminów wprowadzenia nowych rozwiązań. Jeszcze w tym roku ruszy kolejny pilotaż – tym razem w zakresie wystawiania elektronicznych skierowań na badania. Eksperci z zakresu onkologii, ginekologii i położnictwa opracowali nowe zalecenia dotyczące badania USG piersi u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. Już po raz trzeci ruszyła kampania pod nazwą "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa". Niepokojące dane Głównego Urzędu Statystycznego – co drugi uczeń w Polsce ma problemy ze wzrokiem.

Wyjątkowo w sobotę, 13 października o godz.19.05 zaprasza Krzysztof Wilczyński.