Piątek, 23 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Apolinarego, Filipa
Polskie Radio PiK » Magazyn Na Zdrowie

Trzymamy rękę na pulsie

Trzymamy rękę na pulsie, w przenośni i dosłownie! Mówimy o najważniejszych problemach zdrowotnych z jakimi borykają się pacjenci. Omawiamy również zmiany w funkcjonowaniu służby zdrowia, nowe rozwiązania w medycynie i nowinki technologiczne.

Dużą część Magazynu poświęcamy profilaktyce zdrowotnej. Prezentujemy programy i akcje prozdrowotne. Zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje.

Promujemy również zdrowy styl życia. Zachęcamy do stosowania dobrze zbilansowanych diet i aktywności fizycznej.

W najbliższej audycji...

22 sierpnia - Liczba zachorowań na odrę w Polsce stale rośnie, od początku odnotowano już ponad 1350 przypadków choroby. Najwyższa Izba Kontroli złożyła wniosek pokontrolny do resortu zdrowia o zapewnienie sieci szpitali finansowania, które umożliwi bilansowanie działalności poszczególnych placówek. Wakacje to trudny czas w Centrach Krwiodawstwa, sprawdzimy jak obecnie wygląda sytuacja w naszym regionie. Przypomnimy, że do końca września mieszkańcy Kujaw i Pomorza mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu elektrycznego wózka inwalidzkiego. Odwiedzimy też jedyny w Polsce Ośrodek Symulacji Chirurgii Małoinwazyjnej u Dzieci, który powstał w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Zaprasza Krzysztof Wilczyński.