Sobota, 16 lutego 2019 r.   Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


16 lutego 2019

Wiadomo, że naszym polskim zimowym sportem narodowym są skoki narciarskie, ale dlaczego nie ...kajaki?! Udowodnimy, że zimą można pływać kajakiem, a w naszym regionie jest sporo zimowych spływów kajakowych. Odwiedzimy też Chełmno - miasto zakochanych, w którym Walentynki trwają do soboty i poszukamy skarbów na dnie zamkowego jeziora w Wąbrzeźnie. Opowiemy też o Wylatowie - wsi, która niegdyś zasłynęła dzięki tajemniczym kręgom w zbożu, które miały być dziełem UFO, ale w tej miejscowości można znaleźć prawdziwy skarb - niezwykły drewniany kościół... Do wysłuchania audycji zaprasza Dariusz Gross.

9 lutego 2019

Czy obecnie można jeszcze odkryć coś nowego, nieznanego na mapie Pomorza i Kujaw? Okazuje się, że można! Grupa kajakarzy odkryła dwie nieznane, pływające wyspy w gminie Lubiewo. Opowiemy o tym odkryciu, ale będziemy też podróżować po znanych już miejscach na Pomorzu i Kujawach. Na dzień przed światowym świętem odwiedzimy leżące częściowo w naszym regionie Kociewie. W programie także ciąg dalszy wyprawy śladami drewnianych świątyń, a w cyklu "Legendy Pomorza i Kujaw" tym razem opowieść o Tucholi. Nie zabraknie również propozycji dla tych, którzy chcą weekend spędzić aktywnie, ale znajdą też zaproszenia na koncerty i wydarzenia kulturalne w regionie. Zaprasza Dariusz Gross.

2 lutego 2019

Może ten pierwszy weekend lutego spędzić bardziej aktywnie niż zwykle? A może wybrać się na koncert? Sportowo-koncertowy weekendowy rozkład jazdy znajdziecie w audycji "Wsłuchaj sie w region". Jeżeli ktoś chciałby wyjechać poza miasto, proponujemy wypad do lasu. W Grudziądzu podpowiedzą kogo podczas takiej wyprawy można spotkać... Będzie też ciąg dalszy podróży szlakiem drewnianych świątyń, a z cyklu "Legendy Pomorza i Kujaw", zabrzmi opowieść o toruńskich piernikach. Zaprasza Dariusz Gross

26 stycznia 2019

W audycji oprócz gorącej muzyki na chłodne sobotnie przedpołudnie również wyprawy w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw oraz ostatnie propozycje na kończące się ferie zimowe. Będzie też koncertowy przewodnik po regionie i odpowiemy na pytanie - skąd się wzięła nazwa miasta Świecie? Naszych Słuchaczy zaprosimy też do pracowni różnorodności w Tucholi i powędrujemy szlakiem drewnianych kościołów Pomorza i Kujaw. Zaprasza Dariusz Gross.

19 stycznia 2019

Ferie zimowe w roli głównej. Udowodnimy, że ferie spędzane w domu nie muszą być nudne. Przy okazji przedstawimy wypoczywającej młodzieży szkolnej propozycje na drugi tydzień zimowych wakacji. Z zaprzyjaźnionym przewodnikiem turystycznym wybierzemy się w podróż szlakiem drewnianych świątyń, znajdujących się na terenie naszego województwa. Na początek odwiedzimy Gąsawę a później sprawdzimy, co kryją romańskie krypty w klasztorze w Mogilnie. Wysłuchamy kolejnej kujawsko-pomorskiej legendy, tym razem o "Pasterzu gęsi ze Ślesina". Będą też propozycje aktywnego, weekendowego wypoczynku oraz przeglądy prasy lokalnej. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

12 stycznia 2019

Ferie zimowe i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to główne tematy programu. Jednak oprócz informacji na temat - jak i gdzie spędzić ferie w naszym regionie i ''orkiestrowego'' rozkładu jazdy - będą też propozycje dla osób wypoczywających aktywnie. Nie zabraknie też tajemnic, odwiedzimy krypty klasztoru w Mogilnie i zabierzemy naszych Słuchaczy w podróż tajemniczym szlakiem drewnianych kościołów na Pomorzu i Kujawach.

5 stycznia 2019

W programie ciąg dalszy świąteczno-noworocznej wyprawy kulinarnej po Pomorzu i Kujawach i przygotowania do Orszaku Trzech Króli w naszym regionie. Będą też informacje o koncertach i propozycje dla tych, którzy w nowym roku postanowili wypoczywać aktywnie. Nasi słuchacze dowiedzą się też, skąd wziął się pelikan w herbie Szubina, ale odwiedzimy też niezwykły i jedyny taki zabytek na Pomorzu i Kujawach – czyli właśnie wyremontowane romańskie krypty w Mogilnie.

29 grudnia 2018

W audycji na dwa dni przed Sylwestrem m.in. przewodnik po sylwestrowych imprezach na Pomorzu i Kujawach, a także pierwsze podpowiedzi na temat przygotowań do tej niezwykłej nocy. Będą też propozycje dla tych, którzy ten ostatni weekend 2018 roku chcą spędzić aktywnie, zaproszenia na Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne, a także niecodzienna, kulinarna podróż po naszym regionie i opowieść o tym, skąd wzięła się nazwa położonej pod Koronowem miejscowośći Stopka. Zaprasza Dariusz Gross,

22 grudnia 2018

Na dwa dni przed świętami powrócimy jeszcze na jarmarki bożonarodzeniowe i opowiemy o ich historii i znaczeniu. Nasi Słuchacze dowiedzą się też, o czym opowiedziałyby nam nasze psy i koty, gdyby w noc wigilijną mogły przemówić ludzkim głosem. W programie nie zabraknie też świątecznej muzyki i opowieści o choince, a pod zielonym drzewkiem znajdą się prezenty dla naszych Słuchaczy. W sobotnie przedpołudnie zajrzymy też do prasy lokalnej i wysłuchamy kolejnej opowieści z cyklu "Legendy Pomorza i Kujaw".
1234567