Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


9 listopada 2019

W programie spotkanie z gwiazdami, które zagrały m.in. w takich filmach jak „Mała Moskwa”, „Czarny czwartek”, „Afonia i pszczoły” czy „Różyczka”. To zabytkowe autobusy marki Jelcz, czyli popularne „ogórki”. Odwiedzimy ich dom, Muzeum Komunikacji w Paterku koło Nakła.

Gwiazd filmowych mamy dużo więcej, ponieważ w sobotę rozpoczyna się w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage 2019.

Na naszych stołach za to „gwiazdą” będzie gęsina. Odwiedzamy Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku pod Toruniem. To nasze danie główne i najważniejsze wydarzenie kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

Na deser proponujemy kolejną część jesiennej wyprawy po przepięknej (także o tej porze roku) Dolinie Dolnej Wisły.

Zaprasza Dariusz Gross.

2 listopada 2019

Podróże po Pomorzu i Kujawach, propozycje dla lubiących wypoczywać aktywnie także w listopadzie i zaproszenia na koncerty. Naszych słuchaczy zabierzemy na jesienną wyprawę po Dolinie Dolnej Wisły, ale odwiedzimy też miejsce, w którym rezydują prawdziwe gwiazdy filmowe! Zagrały m.in. w takich filmach jak „Różyczka”, „Mała Moskwa” czy „Afonia i pszczoły”'. Będziemy w Muzeum Komunikacji w Paterku niedaleko Nakła. Tam znajdziemy te gwiazdy filmowe, 30 zabytkowych autobusów, a wśród nich przede wszystkim słynne „Ogórki”. Zrobimy sobie też przystanek niedaleko Koronowa i opowiemy legendę o tym, skąd się wzięła nazwa miejscowości Gościeradz.

26 października 2019

Uczestniczymy w Biesiadzie Powstańczej z żywą lekcją historii w wykonaniu Towarzystwa Historycznego w Kcyni. Jedziemy do Żnina na wystawę plenerową senatu RP o wyborach 1989 roku. Mamy relację z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Tofifest" w Toruniu. Idziemy na Międzynarodowy Festiwal Fotografii Analogowej "Vintage Photo" w Bydgoszczy. Jesteśmy w Zespole Nadwiślańskich Parków Krajobrazowych. Do tego garść propozycji dla lubiących aktywnie spędzać czas. Zapowiedzi kulturalnych wydarzeń na ten weekend oraz przegląd lokalnych gazet. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

19 października 2019

Miejsca znane i nieznane, trochę tajemnic, ale też propozycje dla wypoczywających aktywnie - to wszystko wzbogacone o pokaźną dozę radosnej muzyki już w sobotę przed południem na antenie Polskiego Radia PiK! Wybierzemy się na kilka wypraw po Pomorzu i Kujawach, będziemy m.in. na niezwykłym marszobiegu koło Żnina. W audycji Dariusza Grossa z cyklu „Wsłuchaj się w region” odwiedzimy również festiwalowy Toruń. Poznamy też liderów turystyki na Pomorzu i Kujawach i wsłuchamy się w niezwykłą legendę o Grudziądzu.

12 października 2019

Szkoda czasu na siedzenie w weekend domu! W programie zaproszenia dla kochających sport i aktywny wypoczynek, a także wyprawy w ciekawe miejsca na Pomorzu i Kujawach. Będziemy relacjonować rowerowo - biegowy duathlon z Myślęcinka, ale zaprosimy też na liczne imprezy związane z XIX Dniem Papieskim. Nie zabraknie wycieczek w miejsca, które warto odwiedzić jesienią, nie zabraknie legendy o Nakle. Będziemy w teatrze i w terenie - każdy znajdzie coś dla siebie, no i znajdzie również dużo gorącej muzyki na sobotnie, jesienne przedpołudnie.

5 października 2019

W audycji „Wsłuchaj się w region” Małgorzaty Burchardt byliśmy na Biesiadzie Jesiennej w Mogilnie oraz Festiwalu Podróżników w Toruniu. Nie zabrakło sportowych emocji i propozycji dla aktywnych. Zapowiedzieliśmy też kulturalne wydarzenia na weekend i zajrzeliśmy do lokalnych gazet.

28 września 2019

W audycji Dariusza Gross byliśmy na Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy w Bydgoszczy i na nowym bardzo smacznym festiwalu "Przypalanka" w Grudziądzu! To trzy dni dla ciekawych nowych i tradycyjnych smaków oraz dobrej muzyki- a to wszystko od piątku do niedzieli nie tylko na grudziądzkim rynku, ale też najbardziej urokliwych zakątkach miasta! Poza tym w programie będziemy wsłuchiwać się w region- ale tym razem daleko od Polski, zaproponujemy też sporo atrakcyjnych imprez dla wypoczywających aktywnie i dużo gorącej muzyki na sobotnie przedpołudnie!

21 września 2019

To będzie bardzo aktywne, sobotnie przedpołudnie. Jedziemy na siatkarski Memoriał Wojciecha Wesołowskiego w Solcu Kujawskim. Z Klubem Turystyki Rowerowej "Rama-76" z Bydgoszczy wybieramy się na wycieczkę jednośladem do Myślęcinka. Przekażemy relację rajdu rowerowego w Grudziądzu, a po jego zakończeniu posprzątamy okoliczne lasy i łąki w ramach akcji sprzątanie Ziemi. Zaprosimy słuchaczy na Jarmark Twórców Ludowych w Żninie. Zajrzymy również do lokalnych gazet oraz zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

14 września 2019

Biskupin, Indianie (Fot. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie)
Biskupin, Indianie (Fot. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie)
W tę sobotę proponujemy Państwu niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. A to za sprawą Festynu Archeologicznego w Biskupinie, na którym będziemy. 25. jubileuszowa edycja jednej z najstarszych takich imprez w Polsce, połączy wątki tematyczne z poprzednich Festynów, będzie ich podsumowaniem i celebracją.

Miłośników filmów SF zaprosimy do Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu na „Przegląd Kina Kosmicznego”, a wielbicieli koni - do Zespołu pałacowo-parkowego w Lubostroniu na „Konkurs Pojazdów Konnych”.

Nie zabraknie propozycji dla aktywnych. Panie zachęcać będziemy udziału w „Biegu tylko dla kobiet”, a wszystkich - do startu w bydgoskim PKO Biegu Charytatywnym, z którego dochód przekazany zostanie na zajęcia pozaszkolne dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Polskie Radio PiK będzie wspierać uczestników biegu charytatywnego na stadionie Zawiszy.

Tradycyjnie zajrzymy też do lokalnych gazet oraz zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. ”Wsłuchaj się w region” na naszej antenie, w sobotę, od godz. 10:05 do 12:00.

Na spotkanie zaprasza Małgorzata Burchardt.

7 września 2019

Chociaż wakacje się skończyły, to w weekend będziemy odpoczywać aktywnie, kulturalnie i... bardzo smacznie! Nasz wóz satelitarny zaparkuje w Strzelcach Dolnych, skąd relacjonować będziemy wielkie i pyszne smażenie powideł czyli 19. już „Święto Śliwki”. Słuchaczy zaprosimy też na „Europejskie Dni Dziedzictwa” do Torunia i na „TehoFest” czyli na „Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeHA2O” do Bydgoszczy! Udamy się również w okolice Kcyni na lekcję historyczną szlakiem schronów obserwacyjno-bojowych z 1939 roku. Oprócz lekcji historii zaproponujemy też lekcję wychowania fizycznego dla odpoczywających aktywnie i lekcję muzyki, czyli sporą ilość jeszcze wakacyjnych hitów na sobotnie przedpołudnie... Zaprasza Dariusz Gross.
1234567