Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


19 stycznia 2019

Ferie zimowe w roli głównej. Udowodnimy, że ferie spędzane w domu nie muszą być nudne. Przy okazji przedstawimy wypoczywającej młodzieży szkolnej propozycje na drugi tydzień zimowych wakacji. Z zaprzyjaźnionym przewodnikiem turystycznym wybierzemy się w podróż szlakiem drewnianych świątyń, znajdujących się na terenie naszego województwa. Na początek odwiedzimy Gąsawę a później sprawdzimy, co kryją romańskie krypty w klasztorze w Mogilnie. Wysłuchamy kolejnej kujawsko-pomorskiej legendy, tym razem o "Pasterzu gęsi ze Ślesina". Będą też propozycje aktywnego, weekendowego wypoczynku oraz przeglądy prasy lokalnej. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

12 stycznia 2019

Ferie zimowe i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to główne tematy programu. Jednak oprócz informacji na temat - jak i gdzie spędzić ferie w naszym regionie i ''orkiestrowego'' rozkładu jazdy - będą też propozycje dla osób wypoczywających aktywnie. Nie zabraknie też tajemnic, odwiedzimy krypty klasztoru w Mogilnie i zabierzemy naszych Słuchaczy w podróż tajemniczym szlakiem drewnianych kościołów na Pomorzu i Kujawach.

5 stycznia 2019

W programie ciąg dalszy świąteczno-noworocznej wyprawy kulinarnej po Pomorzu i Kujawach i przygotowania do Orszaku Trzech Króli w naszym regionie. Będą też informacje o koncertach i propozycje dla tych, którzy w nowym roku postanowili wypoczywać aktywnie. Nasi słuchacze dowiedzą się też, skąd wziął się pelikan w herbie Szubina, ale odwiedzimy też niezwykły i jedyny taki zabytek na Pomorzu i Kujawach – czyli właśnie wyremontowane romańskie krypty w Mogilnie.

29 grudnia 2018

W audycji na dwa dni przed Sylwestrem m.in. przewodnik po sylwestrowych imprezach na Pomorzu i Kujawach, a także pierwsze podpowiedzi na temat przygotowań do tej niezwykłej nocy. Będą też propozycje dla tych, którzy ten ostatni weekend 2018 roku chcą spędzić aktywnie, zaproszenia na Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne, a także niecodzienna, kulinarna podróż po naszym regionie i opowieść o tym, skąd wzięła się nazwa położonej pod Koronowem miejscowośći Stopka. Zaprasza Dariusz Gross,

22 grudnia 2018

Na dwa dni przed świętami powrócimy jeszcze na jarmarki bożonarodzeniowe i opowiemy o ich historii i znaczeniu. Nasi Słuchacze dowiedzą się też, o czym opowiedziałyby nam nasze psy i koty, gdyby w noc wigilijną mogły przemówić ludzkim głosem. W programie nie zabraknie też świątecznej muzyki i opowieści o choince, a pod zielonym drzewkiem znajdą się prezenty dla naszych Słuchaczy. W sobotnie przedpołudnie zajrzymy też do prasy lokalnej i wysłuchamy kolejnej opowieści z cyklu "Legendy Pomorza i Kujaw".

15 grudnia 2018

Na tydzień (z hakiem!) przed świętami odwiedzimy Jarmark Bożonarodzeniowy w Bydgoszczy, Eko-wigilię w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, a nasz wóz satelitarny zaparkuje w Przysieku na Jarmarku Adwentowym. Będzie też coś dla ceniących aktywny wypocznek, m.in. relacja z bydgoskiego, piłkarskiego Memoriału Andrzeja Brończyka. Naszych Słuchaczy zaprosimy do Parku Wodnego w Solcu Kujawskim i na niezwykły, akustyczny koncert Farben Lehre w bydgoskim Eljazzie. Z cyklu "Legendy Pomorza i Kujaw", odpowiedź na pytanie: skąd wzięła się nazwa koronowskiej Srebrnicy? W audycji zajrzymy też do prasy lokalnej i nie zabraknie dużej porcji przedświątecznej muzyki. Zaprasza Dariusz Gross.

8 grudnia 2018

W audycji oprócz wypraw w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw, także propozycje dla wypoczywających aktywnie i mikołajkowe prezenty dla słuchaczy. Będą więc m.in. zaproszenia do Parku Wodnego w Solcu Kujawskim. Odwiedzimy też świąteczne kiermasze i - tuż po imieninach Mikołaja - Dom Kopernika po modernizacji. Spotkamy się też z "Ambasadorką Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc" i usłyszymy opowieść o tajemniczej Pani z pałacu sypniewskiego. Zaprasza Dariusz Gross.

1 grudnia 2018

W audycji jak zawsze zaproszenia na koncerty i propozycje dla lubiących wypoczywać aktywnie. My się jesieni ani zimy nie boimy i w sobotnie - prawie zimowe - przedpołudnie, zabieramy naszych Słuchaczy na... Ogólnopolski Zlot Morsów w Żninie i nad inne jezioro, do Bachotka na Pojezierzu Brodnickim! A z czego oprócz turystyki kajakowej słynie Bachotek i co warto zobaczyć we wsiach Bzowo, Czarnowo i Ciechocin? Te tajemnice oraz tajemnicę miejscowości Skarbiewo zdradzimy w audycji, dorzucając dużą porcję energetycznej muzyki. Zaprasza Dariusz Gross.

17 listopada 2018

Spędzić weekend aktywnie? Proszę bardzo! Będą propozycje! Wybrać się na koncert? Jak najbardziej! Zaproszenia na niedzielny koncert Sarsy w Toruniu! Poza tym w audycji także zaproszenie do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz odpowiedź na pytanie, czy na terenie Pomorza i Kujaw stacjonowali legioniści rzymscy? Z cyklu "Legendy Pomorza i Kujaw" opowieść o tym, skąd się wzięła niezwykła nazwa miejscowości Suchorączek. Do wysłuchania audycji zaprasza Dariusz Gross.
1234567