Poniedziałek, 06 lipca 2020 r.   Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
Ministerstwo Zdrowia: 205 nowych przypadków koronawirusa, 4 w Kujawsko-Pomorskiem
Ministerstwo Zdrowia: 205 nowych przypadków koronawirusa, 4 w Kujawsko-Pomorskiem
Ministerstwo Zdrowia: 205 nowych przypadków koronawirusa, 4 w Kujawsko-Pomorskiem
Polskie Radio PiK » Strefa Dobrego Nastroju Nocą » Archiwum SDN
Małyssak
2019-01-08, 14:36 Krzysztof Wilczyński

Kalejdoskop Rozmaitości

Codziennie około 13:35 ciekawe historie z życia znanych i lubianych ze świata filmu, muzyki, literatury, kultury i sztuki. Ponadto - płytowe nowości wydawnicze, literackie anegdoty, bliższe i dalsze kulturalne podróże oraz omówienia premier kinowych.


7 sierpnia 2019

Wyobraź sobie niewyobrażalne... - anegdotę ze świata literatury przygotował Wojciech Sobociński.
Kalejdoskop Rozmaitości - Anegdota literacka

6 sierpnia 2019

Zamiast rozpoczynać kolejny letni dzień od sprawdzania prognozy pogody, bądź lustracji jej stanu za oknami, lepiej od razu włączyć najnowszą produkcję kalifornijskiej formacji SUGAR RAY. Jeszcze ciepły, bo wydany 26 lipca album "Little Yachty" to recepta na udane... Wszystko! Mało, że uśmiech od pierwszych dźwięków, to i z każdą kolejną kompozycją robi się słoneczniej, a ciało od bioder w dół zaczyna się rytmicznie wyginać :) Ot i magia dźwięków, które odpowiednio poukładane potrafą zapewnić dobrą porcję energii zdolnej uodpornić Słuchaczy na wszelkie przeciwności... i nie tylko o aurę chodzi, ale także o siły witalne odpierające ataki zmęczenia, a nawet orzeźwiające a poprzez muzyczną pogodę nawet terapeutyczne! Bo też jeśli pojawia się wyżej wspomniany uśmiech, to już dobry początek wszelkich innych dobrych przemian w naszych organizmach :) Z życzeniami pogodnej aury na cały sierpień, nowy album SUGAR RAY serdecznie poleca i wszystkiego słonecznego życzy Adam Droździk ;)
Kalejdoskop Rozmaitości - Nowości wydanicze... SUGAR RAY - „Little Yachty”

5 sierpnia 2019

Ze świata filmu... Przygotowała Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Ze świata filmu 5.08.2019

1 sierpnia 2019

Czas wakacji angażuje nas do wędrówek rozmaitymi szlakami. Ewa Grande prowadzi Słuchaczy do muzeów artystycznych w Warszawie i do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Kalejdoskop Rozmaitości - Podróże kulturalne

31 lipca 2019

Od nędzy do pieniędzy... - anegdotę ze świata literatury przygotował Wojciech Sobociński.
Kalejdoskop Rozmaitości - Anegdota literacka

30 lipca 2019

Z końcem lipca wracamy do jednej z premier początku tego miesiąca. W "Kalejdoskopie rozmaitości" Słonecznej Strefy Dobrego Nastroju starzy znajomi, duet LIGHTOHOUSE FAMILY, który 5 lipca wrócił z nową produkcją zatytułowaną „Blue Sky In Your Head”. Błękitne niebo wróży pogodę i taki jest nowy album, na który LIGHTHOUSE FAMILY kazało czekać aż 18 lat. Niektórzy być może postawili już krzyżyk na projekcie, który przecież w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku brzmiał wieloma hitami w oprawach muzycznych i na listach przebojów. I tutaj zespół kłania się swoim odbiorcom swoistą niespodzianką, bo też oprócz nowego, pogodnego repertuaru ze znajomą aranżacją oraz barwą i manierą wokalną, duet Paul Tucker i Tunde Baiyewu przygotował 10 największych przebojów LIGHTHOUSE FAMILY w zremasterowanej wersji. Wszystko z okazji 25-lecia działalności projektu. Czy w takiej oprawie i atrakcyjnych niewątpliwie okolicznościach przyrody można na cokolwiek narzekać? Nieeee... Serdecznie poleca Adam Droździk.
Kalejdoskop Rozmaitości - Nowości wydanicze... LIGHTHOUSE FAMILY - „Blue Sky In Your Head”

29 lipca 2019

Garść wieści ze świata filmu przygotowała Bogumiła Wresiło.
Kalejdoskop Rozmaitości - Ze świata filmu

26 lipca 2019

26 lipca na ekranach kin wszedł najnowszy film Woody'ego Allena pt. „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”. Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Do kin zaprasza gorąco Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Kalejdoskop Rozmaitości - Ze świata filmu

25 lipca 2019

Czas wakacji angażuje nas do wędrówek rozmaitymi szlakami. Gdzie się dzisiaj zatrzymamy? Ewa Grande proponuje Brodnicę z jej zabytkami i wspomnieniem o „Muzycznym Campingu”.
Kalejdoskop Rozmaitości - Podróże kulturalne

24 lipca 2019

Gdybym miał pieniądze... - anegdotę ze świata literatury przygotował Wojciech Sobociński.
Kalejdoskop Rozmaitości - Anegdota literacka
1234567