Poniedziałek, 06 lipca 2020 r.   Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
Polskie Radio PiK » Strefa Dobrego Nastroju Nocą » Archiwum SDN
Na własne cztery kąty
2017-01-09, 12:00 Adam Droździk

Goście w Strefie Dobrego Nastroju

Czesław Mozil w Strefie Dobrego Nastroju

Czesław Mozil w audycji Strefa Dobrego Nastroju prowadzonej przez Krzysztofa Wilczyńskiego.
28 lutego w Strefie Dobrego Nastroju Krzysztof Wilczyński gościł Czesława Mozila znanego z polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Panowie rozmawiali o tekstach Michała Zabłockiego, filmie w którym wystąpił Czesław, ale przede wszystkim o muzyce, tej którą znamy z płyt, ale też tej którą dopiero poznamy.

Justyna Steczkowska w Polskim Radiu PiK

Justyna Steczkowska w audycji Krzysztofa Wilczyńskiego w Polskim Radiu PiK. Fot. Tomasz Kaźmierski
Justyna Steczkowska w audycji Krzysztofa Wilczyńskiego w Polskim Radiu PiK. Fot. Tomasz Kaźmierski
18 stycznia 2017 r. odwiedziła nas ponownie Justyna Steczkowska. Wokalistka była gościem Krzysztofa Wilczyńskiego i mówiła m. in. o zbliżającym się koncercie w Bydgoszczy, który odbędzie się 5 lutego w Filharmonii Pomorskiej z okazji 15-lecia wydania płyty "Alkimja".

Patryk Kumór w Polskim Radiu PiK

Patryk Kumór w Polskim Radiu PiK. Fot. Mirosław Frischke
Patryk Kumór w Polskim Radiu PiK. Fot. Mirosław Frischke
Patryk Kumór - kompozytor, aranżer, wokalista i autor tekstów. Ma na koncie 3 albumy, ale kończy już pracę nad kolejną płytą. Przyjechał do nas, by osobiście zaprezentować najnowszy singiel, o przewrotnym tytule "Nudzę się" zapowiadający najnowsze wydawnictwo.

18 stycznia 2017 r. rozmawialiśmy z Patrykiem o numerologii w nazewnictwie płyt, komponowaniu dla innych wykonawców, pracy nad nowym albumem i metalowych początkach.

HALF LIGHT w Polskim Radiu PiK

Krzysztof Janiszewski i Piotr Skrzypczyk gośćmi Strefy Dobrego Nastroju w Polskim Radiu PiK. Fot. Adam Droździk
Krzysztof Janiszewski i Piotr Skrzypczyk gośćmi Strefy Dobrego Nastroju w Polskim Radiu PiK. Fot. Adam Droździk
HALF LIGHT - Muzycy tej elektro-rockowej formacji z Torunia działają na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Swoje doświadczenia i fascynacje postanowili połączyć w jedną muzyczną konstelację w 2009 roku. Tworzą piękną, przestrzenną muzykę, mimo że jest ich tylko trzech – wokalista i autor tekstów, a zarazem pomysłodawca tego projektu Krzysztof Janiszewski, klawiszowiec i kompozytor Piotr Skrzypczyk oraz gitarzysta Krzysztof Marciniak.

16 listopada 2016 roku w Strefie Dobrego Nastroju gośćmi byli: Krzysztof Janiszewski i Piotr Skrzypczyk. Słuchaliśmy piosenek Half Light z ostatniego albumu "Elektrowstrząsy", ale pojawiły się także ich wcześniejsze dokonania. Rozmawialiśmy o muzycznych inspiracjach, toruńskiej scenie, a także o fenomenie Republiki.

Czesław Mozil w Polskim Radiu PiK

Czesław Mozil w Polskim Radiu PiK. Fot. Ireneusz Sanger
Czesław Mozil w Polskim Radiu PiK. Fot. Ireneusz Sanger
Wokalista, akordeonista i kompozytor. Jest absolwentem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej. Współzałożyciel formacji Tesco Value, a obecnie lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa.

19 października 2016 r. Czesław Mozil opowiadał w "Strefie Dobrego Nastroju" o swoim dzieciństwie w Danii, powrocie do Polski, pracy w radiu, miłości do muzyki i ciekawych projektach, które już za nim i tych, które ma nadzieję zrealizować. Rozmawialiśmy także o filmie "Szkoła uwodzenia Czesława M.", w którym artysta zagrał tytułową rolę.

Face2Face w Polskim Radiu PiK

Face2Face w Strefie Dobrego Nastroiju w Polskim Radiu PiK. Fot. Tomasz Kaźmierski
Face2Face w Strefie Dobrego Nastroiju w Polskim Radiu PiK. Fot. Tomasz Kaźmierski
Face2Face - wymieniając nazwę tej grupy używa się sformułowania "nowy projekt na polskiej scenie muzycznej". To oczywiście prawda, ale trzeba pamiętać, że zespół tworzą niezwykle doświadczeni i wszechstronnie wykształceni muzycy. Założycielami grupy są skrzypaczka Basia Szelągiewicz i Darek Tarczewski, wokalista, pianista, kompozytor i aranżer.

Basia i Darek przyjęli zaproszenie na kawę do Strefy Dobrego Nastroju i 13 października 2016 pojawili się w bydgoskim studiu Polskiego Radia PiK. Porozmawialiśmy muzycznych fascynacjach i doświadczeniach, m.in. o współpracy z wieloma cenionymi artystami, jak np. Rayem Wilsonem.

Mówiliśmy także o muzycznych planach. Przede wszystkim jednak mówiliśmy o historii zespołu i pracy nad debiutanckim albumem.

Antek Smykiewicz w Polskim Radiu PiK

Antek Smykiewicz w Polskim Radiu PiK. Fot. Archiwum PR PiK
Antek Smykiewicz w Polskim Radiu PiK. Fot. Archiwum PR PiK
Jego pierwszy sukces to zwycięstwo w Ogólnopolskim Festiwalu Karaoke. Później była pierwsza edycja programu "The Voice of Poland" i drugie miejsce w finale. Swoich sił spróbował również w show "Must Be The Music. Tylko Muzyka". Rywalizację zakończył na półfinale. W 2014 roku Antek Smykiewicz wydał debiutancki singiel "Pomimo burz". W 2016 roku ukazała się pierwsza płyta pt. "Nasz film".

Antkowi tak spodobało się w Polskim Radiu PiK, że odwiedził "Strefę Dobrego Nastroju" już dwukrotnie - 19 lipca i 28 października 2016 roku. Artysta zapowiedział, że jeszcze do nas wróci. Czekamy zatem na kolejną wizytę!

Monika Lewczuk w Polskim Radiu PiK

Monika Lewczuk w Polskim Radiu PiK. Fot. Tomasz Kaźmierski
Monika Lewczuk w Polskim Radiu PiK. Fot. Tomasz Kaźmierski
3 sierpnia 2016 r. Słoneczną Strefę Dobrego Nastroju odwiedziła Monika Lewczuk, której piosenka pt. "Tam tam" zdobyła sporą popularność. Monika rozpoczęła swoją karierę odnosząc sukcesy w konkursach piękności, następnie była muzyka, choć już wcześniej zdobyła wykształcenie muzyczne. Podobno od dziecka marzyła, by zostać piosenkarką... wreszcie, po ukończeniu kursów wokalnych, rozpoczęła karierę wokalną. Jak mówiła w Polskim Radiu PiK, przed nią najtrudniejsza - bo druga - płyta. Monika szuka obecnie inspiracji by, ten nadchodzący album był jak najbardziej uniwersalny, by retro mieszało się z nowoczesnością, a style muzyczne się spójnie przeplatały.

To była bardzo miła wizyta :) Monice życzymy powodzenia!

Justyna Steczkowska w Polskim Radiu PiK

Justyna Steczkowska w Polskim Radiu PiK. Fot. archiwum PR PiK
Justyna Steczkowska w Polskim Radiu PiK. Fot. archiwum PR PiK
Justyna Steczkowska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Karierę zaczęła w 1994 roku, kiedy wygrała program "Szansa na sukces", nie dała też szans rywalom w koncercie debiutów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

19 lipca 2016 roku Justyna odwiedziła nas w Strefie Dobrego Nastroju. Rozmawialiśmy m.in. o fotografii, pasji kulinarnej syna, oczywiście także o muzyce i elektryzującym wspólnym występie z Jose Carrerasem w Operze Leśnej w Sopocie.

Agnieszka Twardowska w Polskim Radiu PiK

Agnieszka Twardowska w Polskim Radiu PiK. Fot. archiwum PR PiK
Agnieszka Twardowska w Polskim Radiu PiK. Fot. archiwum PR PiK
Od kiedy pamięta, w Jej życiu była muzyka. Na Jej nietuzinkowym talencie w pierwszej kolejności poznali się przyjaciele. To oni namówili Agnieszkę do startu w programach: "The Voice of Poland" oraz "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Szczególnie w tym drugim telewizyjnym show dała się poznać jako znakomita wokalistka obdarzona wyjątkowym talentem i niepowtarzalnym głosem.

9 maja 2016 r. gościliśmy Agnieszkę Twardowską w Polskim Radiu PiK. O swojej pasji do muzyki, studiach w Bydgoszczy, rodzinnym Strzelnie i debiutanckiej płycie, opowiedziała nam przy kawie w Strefie Dobrego Nastroju.
12