Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » PiKtogramy » Czytamy dla Ciebie...
2019-06-22, 06:00 Redakcja

"Przygody Piotrusia Pana"

Z początkiem lata 2019 i wakacji proponujemy naszym Słuchaczom (bez względu na wiek) powieść pt. "Przygody Piotrusia Pana", w radiowej adaptacji i interpretacji Jolanty Nord.

Choć James Matthew Barrie kierował swoje dzieło do dzieci, historia tego maleńkiego chłopca może obudzić zainteresowanie, wyobraźnię i uśmiech każdego Słuchacza, bez względu na wiek.

"Przygody Piotrusia Pana" opisują dzieje maleńkiego chłopca, który uciekając z domu do magicznego parku, został w nim na noc i już nigdy nie mógł powrócić do właściwej ludzkiej natury. Piotruś Pan jest idolem dla innych dzieci, odwiedzających Park Leśny, każdy chciałby choć raz go zobaczyć, porozmawiać z nim i pobawić się. Jednak nie jest to takie łatwe, gdyż park jest zamykany zawsze o stałej porze i nikt nie może pozostać w nim po zmroku. Jednak są dzieci, którym się to udało… Jak potoczą się losy dzielnego, małego chłopca? Czy Piotruś Pan powróci kiedykolwiek do swojego domu? Co czeka niesforną dziewczynkę, której jednak udało się spędzić noc w parku?

źródło: taniaksiazka.pl


James Matthew Barrie – brytyjski pisarz pochodzenia szkockiego. Urodził się 9 maja 1860 r. w Kirriemuir (Szkocja), pochodził z wielodzietnej rodziny, ogromny wpływ na jego życie miała tragiczna śmierć jego starszego brata Davida. Barrie od dzieciństwa marzył o zostaniu pisarzem, wiele czytał i interesował się literaturą. Jednak jego rodzice nie pochwalali tego wyboru. W 1885 r., dzięki wsparciu brata Jana, wyjechał do Londynu, gdzie podjął pracę jako dziennikarz. Pisarz zmarł 19 czerwca 1937 r. w Londynie

Do jego najważniejszych dzieł należą m.in.: "Nieporównany Crichton", a także powieść dla dzieci "Przygody Piotrusia Pana".Kolejne odcinki emitowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 11.40 (premiera), a powtarzane nazajutrz o godz. 05.45.